Gå til hovedindhold

ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

ASRockVideokort og -adaptereEAN: 4710483942761
Pris fra 5.194 krtil 6.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 925 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5194 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB
5.194 kr
Til butik
ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB billede

Produktinformation

ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB - Grafikkort - Radeon RX 9070 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-GA61ZZ-00UANF
EAN: 4710483942761
Varenr.: 1003769787
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
5.479 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB
6.019 kr
Til butik
ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB billede

Produktinformation

ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB Oplev en utrolig gaming-oplevelse med ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger 16GB. Denne grafikkort er designet til at levere exceptionel ydeevne og imponerende grafik til selv de mest krævende PC-spil. Med sin massiv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Grafikkort
EAN: 4710483942761
Varenr.: 119124
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Asrock Challenger AMD Radeon RX 9070 XT 16 GB
-8%6.099 kr
Før 6.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Asrock Challenger AMD Radeon RX 9070 XT 16 GB
-8%6.119 kr
Før 6.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.194 kr5.194 krKøb
2Proshop DK5.479 kr5.479 krKøb
3Ultrashop6.019 kr6.019 krKøb
4Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
5Vivas DK6.119 kr6.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 4.972 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 6.288 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.608 kr.

Den nuværende pris på 5.194 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for ASRock Radeon RX 9070 XT Challenger - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.194 kr279 kr (5%)
28. maj 20265.473 kr9 kr (0%)
20. maj 20265.482 kr78 kr (1%)
19. maj 20265.560 kr78 kr (1%)
25. apr. 20265.482 kr25 kr (0%)
18. apr. 20265.457 kr25 kr (0%)
17. apr. 20265.482 kr65 kr (1%)
15. apr. 20265.547 kr44 kr (1%)
14. apr. 20265.591 kr101 kr (2%)
11. apr. 20265.490 kr14 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret