Gå til hovedindhold

ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

ASRockVideokort og -adaptereEAN: 4711581490444
Pris fra 5.894 krtil 6.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 925 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.647 kr 30. apr.

Sammenlign priser på ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5894 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16GB OC
5.894 kr
Til butik
ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16GB OC billede

Produktinformation

ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi - OC - grafikkort -Radeon RX 9070 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 1x HDMI, 3x DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-GA5HZZ-00UANF
EAN: 4711581490444
Varenr.: 1003140081
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
5.917 kr
Til butik
ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 9070 XT Overclocked (Core clock 2400 MHz / Boost clock 3100 MHz), 4096 Stream kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1 / 1 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 2 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 330mm, PCI-Port bredde: 3 slots, Asrock Taichi 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Asrock Polychrome Sync, model nummer: RX9070XT TC 16GO...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90-GA5HZZ-00UANF
EAN: 4711581490444
Varenr.: 3348388
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16GB OC
6.759 kr
Til butik
ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16GB OC billede

Produktinformation

ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16GB OC Oplev en ny æra inden for grafik med ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16GB OC. Denne grafikkort kombinerer kraftfuld ydeevne med elegant design, hvilket giver dig mulighed for at nyde dine yndlingsspil i højeste op...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711581490444
Varenr.: 85528
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort AMD ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16 GB OC
-1%6.799 kr
Før 6.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort AMD ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi 16 GB OC
-1%6.819 kr
Før 6.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.894 kr5.894 krKøb
2Proshop DK5.917 kr5.917 krKøb
3Ultrashop6.759 kr6.759 krKøb
4Boligcenter DK6.799 kr6.799 krKøb
5Vivas DK6.819 kr6.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 168 dage. Laveste pris i perioden er 5.568 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 6.339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.943 kr.

Den nuværende pris på 5.894 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASRock Radeon RX 9070 XT Taichi OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.894 kr122 kr (2%)
28. maj 20266.016 kr24 kr (0%)
27. maj 20266.040 kr94 kr (2%)
25. maj 20265.946 kr24 kr (0%)
24. maj 20265.970 kr24 kr (0%)
23. maj 20265.994 kr24 kr (0%)
21. maj 20266.018 kr24 kr (0%)
19. maj 20266.042 kr34 kr (1%)
18. maj 20266.076 kr24 kr (0%)
17. maj 20266.100 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret