Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk

Pris fra 2.204 krtil 2.719 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 515 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.154 kr 26. maj

Sammenlign priser på ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2204 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Radeon RX 7600 DUAL EVO OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.204 kr
Til butik
ASUS Radeon RX 7600 DUAL EVO OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 7600 Overclocked (Core clock 2250 MHz / Boost clock 2715 MHz), 2096 Stream kerner, 8GB GDDR6 (Memory clock 18 GHz) - 128-bit, PCI-Express 4.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 1.4 / 1 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 229.1mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, ASUS DUAL low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: DUAL-RX7600-O8G-EVO...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0LD0-M0NA00
EAN: 4711387779392
Varenr.: 3310965
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 SDRAM
2.205 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk
2.592 kr
Til butik
ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere i 1080p uden at sprænge budgettet? ASUS Dual RX 7600 EVO OC leverer den perfekte balance mellem rå gaming-power og smart økonomi. Med AMDs seneste RDNA 3-arkitektur får du butter-smooth gameplay i alle dine favoritspil, mens den intel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387779392
Varenr.: 51247846031696
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 SDRAM
2.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS Dual Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 (OC)
2.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS Dual Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 (OC)
2.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.204 kr2.204 krKøb
2CompuMail DK2.205 kr2.205 krKøb
3Geekd2.592 kr2.592 krKøb
4Ultrashop2.599 kr2.599 krKøb
5Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
6Vivas DK2.719 kr2.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk i 140 dage. Laveste pris i perioden er 2.130 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 2.417 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.210 kr.

Den nuværende pris på 2.204 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS Radeon RX 7600 8GB GDDR6 DUAL OC EVO Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.204 kr6 kr (0%)
29. maj 20262.198 kr2 kr (0%)
28. maj 20262.200 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.199 kr45 kr (2%)
26. maj 20262.154 kr4 kr (0%)
24. maj 20262.158 kr3 kr (0%)
23. maj 20262.161 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.164 kr41 kr (2%)
21. maj 20262.205 kr37 kr (2%)
20. maj 20262.168 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret