Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387102985
Pris fra 794 krtil 1.061 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 267 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 794 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
794 kr
Til butik
ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1EF0-M1EAY0
EAN: 4711387102985
Varenr.: 3202150
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B760-PLUS ATX LGA1700 sokkel Intel B760
795 kr
Til butik
ASUS PRIME B760-PLUS ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B760-PLUS - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1EF0-M1EAY0
EAN: 4711387102985
Varenr.: 1001582096
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B760-PLUS ATX LGA1700
-23%919 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime B760-PLUS ATX LGA1700 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B760-PLUS - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: Intel B760Kompatible processorer: (understøtter 12th og 13th Generation Intel Core/Pentium Gold/Celeron)Max antal processorer: 1Processor-socket: LGA1700 sokkelProdukttype: Bundkort - ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 5800 MHz (O.C.)6000 MHz (O.C.)4800 MHz6200 MHz (O.C.)6400 MHz (O.C.)6600 MHz (O.C.)7000 MHz (O.C.)6800 MHz (O.C.)7200 MHz (O.C.)5200 MHz5000 MHz5600 MHz5400 MHzEgenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitektur, Intel Extreme Memory Profiles (XMP)Maks. størrelse: 128 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, on-die ECCAudioOverensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværks interfaces: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 5.0 x16 | 1 x PCIe 4.0 x16 (x4-modus) | 2 x PCIe 3.0 x1 | 1 x M.2 socket (2242/2260/2280/22110 M.2 Key M åbning) | 2 x M.2 socket (2242/2260/2280 M.2 Key M åbning) | 1 x M.2 sock...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.21g
EAN: 4711387102985
Varenr.: 1813505
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B760-PLUS ATX LGA1700
-22%939 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS Prime B760-PLUS
956 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B760-PLUS (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk
1.015 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B760-PLUS ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.019 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B760-plus Lga 1700 Atx Bundkort
-0%1.061 kr
Før 1.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK794 kr833 krKøb
2CompuMail DK795 kr795 krKøb
3Boligcenter DK919 kr919 krKøb
4Vivas DK939 kr1.008 krKøb
5Teknikproffset DK956 kr1.015 krKøb
6Geekd1.015 kr1.015 krKøb
7Ultrashop1.019 kr1.019 krKøb
8Dustin DK1.061 kr1.147,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 794 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.053 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 968 kr.

Den nuværende pris på 794 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for ASUS PRIME B760-PLUS (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026794 kr1 kr (0%)
16. maj 2026795 kr16 kr (2%)
10. maj 2026811 kr1 kr (0%)
9. maj 2026812 kr15 kr (2%)
4. maj 2026827 kr1 kr (0%)
1. maj 2026828 kr18 kr (2%)
26. apr. 2026846 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026847 kr16 kr (2%)
19. apr. 2026863 kr1 kr (0%)
21. mar. 2026864 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret