Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387006917
Pris fra 632 krtil 1.311 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 679 kr (52% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 632 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B760M-K D4 Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
632 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-K D4 Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B760M-K D4 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1DS0-M1EAY0
EAN: 4711387006917
Varenr.: 1001765702
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
678 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1DS0-M0EAY0
EAN: 4711387006917
Varenr.: 3128701
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS PRIME B760M-K D4 mATX-bundkort
763 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-K D4 mATX-bundkort billede

Produktinformation

MicroATX-bundkort med Intel B760-chipsæt og LGA 1700-processordæk til Intel Core-, Pentium Gold- og Celeron-processorer. PRIME-seriens, bundkort er ekspertdesignet til at levere det fulde potentiale af 13. generations Intel Core-processorer. Asus PRIME B760M-K D4-bundkortet har et kraftigt strømdesign, et omfattende kølesystem og smarte tilpasningsmuligheder. Det giver både hverdagsbrugere og gør-det-selv-pc-byggere en bred vifte af kraftfulde indstillingsmuligheder med intuitive software- og firmwarefunktioner. Asus' bundkort i Prime-serien har de vigtigste funktioner til at bygge en kvalitetskonfiguration til en overkommelig pris. PRIME-bundkort er velegnede til spil og arbejdsopgaver og giver strøm af høj kvalitet til selv de mest kraftfulde Intel Core-processorer. Intel LGA 1700: til 13. og 12. generations Intel-processorer. Ultrahurtige tilslutningsmuligheder, : PCIe 4.0, to M.2-grænseflader, Realtek 2,5 Gb Ethernet og USB 3.2 Gen Type-C. Omfattende køling: VRM-, M.2- og PCH-kølelegemer, hybridblæserstik og Fan Xpert 2+. ASUS OptiMem II: Omhyggelig routing af vias for at opretholde signalintegritet og forbedre hukommelsens stabilitet. Aura Sync RGB-belysning: Indbyggede Addressable Gen 2-headere og Aura RGB-headere til RGB LED-striber, der nemt kan synkroniseres med Aura Sync-kompatibel hardware. Funktioner: Chipsæt: Intel B760, Processorkerne: LGA 1700, Processorunderstøttelse: 13. og 12. generation af Intel Core, Pentium Gold og Celeron, Bundkortstørrelse: microATX (24,4 cm x 21,1 cm), Hukommelsespladser (stk.): 2, Hukommelsestype: DDR4 (5333(OC)/5066(OC)/5000(OC)/4800(OC)/4600(OC)/4400(OC)/4266(OC)/4000(OC)/3733(OC)/3600(OC)/3466(OC)/3400(OC)/3333(OC)/3200/3000/2933/2800/2666/2400/2133 MHz), Non-ECC, Un-buffered, Dual Channel, Maksimal hukommelse (GB): 64, Netværksgrænseflader: 1 x Realtek 2.5Gb Ethernet, Lydkort: Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC, Udvidelsessteder, 1 x PCIe 4.0 x16-slot, 2 x PCIe 4.0 x1-slots, Harddisk-grænseflader, 4 x SATA 6Gb/s-porte, 2 x M.2-slots, M.2_1-slot (Key M), type 2242/2260/2280 (understøtter PCIe 4.0 x4-tilstand), M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (understøtter PCIe 4.0 x4-tilstand), Grænseflader på bagpanelet, 4 x USB 3.2 Gen 1-porte (4 x Type-A), 2 x USB 2.0-porte (2 x Type-A), 1 x VGA-port, 1 x HDMI-port, 1 x Realtek 2,5 Gb Ethernet-port, 3 x lydstik, 1 x PS/2-kombinationsport til tastatur/mus, Interne forbindelser, Ventilator og køling relateret, 1 x 4-pin CPU-blæserhoved, 1 x 4-pin Chassis Fan header, Strømrelateret, 1 x 24-pin hovedstrømstik, 1 x 8-pin +12V strømstik, Lagerrelateret, 2 x M.2-slots (nøgle M), 4 x SATA 6Gb/s-porte, USB, 1 x USB 3.2 Gen 1-hoved understøtter 2 ekstra USB 3.2 Gen 1-porte, 2 x USB 2.0-header understøtter 3 ekstra USB 2.0-porte, Andet, 2 x adresserbare Gen 2-hoveder, 1 x Aura RGB-header, 1 x Clear CMOS-header, 1 x COM-port-hoved, 1 x lydhoved på frontpanelet (AAFP), 1 x S/PDIF-udgangshoved, 1 x højttalerhoved, 1 x SPI TPM-hoved (14-1pin), 1 x 10-1 pin System Panel header, LGA 1700 mATX-bundkort, Intel B760-chipsæt, To M.2-grænseflader, 2.5G Ethernet LAN, Til Intel 13. generations CPU'er, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387006917
Varenr.: C68442
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B760M-K D4 - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-1%769 kr
Før 779 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B760M-K D4 - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-1%789 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B760M-K D4 Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
819 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B760M-K D4 (mATX, B760, LGA 1700, DDR4) - Bundkort - GEEKD.dk
950 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B760m-k D4 Intel B760 Lga 1700 Micro Atx Lga 1700 Micro-atx Bundkort
-0%1.311 kr
Før 1.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK632 kr632 krKøb
2Proshop DK678 kr717 krKøb
3Teknikproffset DK763 kr822 krKøb
4Boligcenter DK769 kr769 krKøb
5Vivas DK789 kr868 krKøb
6Ultrashop819 kr819 krKøb
7Geekd950 kr950 krKøb
8Dustin DK1.311 kr1.397,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 145 dage. Laveste pris i perioden er 632 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 825 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 681 kr.

Den nuværende pris på 632 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-K D4 Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026632 kr15 kr (2%)
22. maj 2026647 kr13 kr (2%)
17. maj 2026660 kr4 kr (1%)
15. maj 2026656 kr8 kr (1%)
13. maj 2026664 kr6 kr (1%)
12. maj 2026658 kr6 kr (1%)
11. maj 2026664 kr5 kr (1%)
9. maj 2026659 kr1 kr (0%)
8. maj 2026660 kr4 kr (1%)
7. maj 2026664 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret