Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387131435
Pris fra 947 krtil 1.935 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 988 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 867 kr 11. maj

Sammenlign priser på ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 947 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B760M-A WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
947 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-A WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B760M-A WIFI - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1EL0-M1EAY0
EAN: 4711387131435
Varenr.: 1001582097
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
964 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1EL0-M1EAY0
EAN: 4711387131435
Varenr.: 3202147
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B760M-A WIFI (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk
1.075 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-A WIFI (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til Intel's nyeste generation uden at sprænge budgettet? ASUS PRIME B760M-A WIFI kombinerer fremtidssikret teknologi med kompakt design - perfekt til både nye PC-byggere og erfarne gamere der vil have stabilitet og moderne connectivity til en

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387131435
Varenr.: 46704549495120
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B760M-A WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.129 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus Prime B760M-A WIFI Bundkort
1.357 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B760M-A WiFi - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B760M-A WiFi - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B760m-a Wifi Lga 1700 Micro-atx Bundkort
-0%1.686 kr
Før 1.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS PRIME B760M-A WIFI Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.935 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK947 kr947 krKøb
2Proshop DK964 kr1.003 krKøb
3Geekd1.075 kr1.075 krKøb
4Ultrashop1.129 kr1.129 krKøb
5Komplett DK1.357 kr1.357 krKøb
6Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
7Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
8Dustin DK1.686 kr1.772,25 krKøb
9Teknikproffset DK1.935 kr1.994 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 175 dage. Laveste pris i perioden er 867 kr (registreret d. 11. maj 2026), højeste er 1.123 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 925 kr.

Den nuværende pris på 947 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-A WIFI (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026947 kr54 kr (6%)
29. maj 2026893 kr11 kr (1%)
27. maj 2026882 kr3 kr (0%)
25. maj 2026879 kr13 kr (1%)
16. maj 2026892 kr4 kr (0%)
14. maj 2026896 kr11 kr (1%)
13. maj 2026885 kr7 kr (1%)
12. maj 2026892 kr25 kr (3%)
11. maj 2026867 kr25 kr (3%)
9. maj 2026892 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret