Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387198506
Pris fra 647 krtil 1.299 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 652 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 647 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B760M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
647 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B760M-K - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1FI0-M1EAY0
EAN: 4711387198506
Varenr.: 1001582103
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
708 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 2 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1FI0-M1EAY0
EAN: 4711387198506
Varenr.: 3202149
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS PRIME B760M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
748 kr
Til butik
ASUS PRIME B760M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

Audio: HD Audio (8-kanaler), Chipsættype: Intel B760, Kompatible processorer: (understøtter 12th og 13th Generation Intel Core/Pentium Gold/Celeron), LAN: 2.5 Gigabit Ethernet, Lagringsporte: 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2, Max RAM-størrelse: 96 GB, Processor-socket: 1 x LGA1700 sokkel, Produktbeskrivelse: ASUS PRIME B760M-K - bundkort - micro-ATX - LGA1700 sokkel - B760, Produkttype: Bundkort - micro-ATX, RAM understøttet: 2 DIMM slots - DDR5, ikke-ECC, ikke bufferet, USB / FireWire porte: 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 + (2 x USB 3.2 Gen 1 + 3 x USB 2.0 via samlekasser).

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387198506
Varenr.: C62721
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B760M-K micro-ATX LGA1700
-28%749 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B760M-K micro-ATX LGA1700
-27%769 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B760M-K Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
829 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B760M-K (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
-10%945 kr
Før 1.045 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B760m-k Intel B760 Lga 1700 Micro Atx Lga 1700 Micro-atx Bundkort
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK647 kr647 krKøb
2Proshop DK708 kr747 krKøb
3Teknikproffset DK748 kr807 krKøb
4Boligcenter DK749 kr749 krKøb
5Vivas DK769 kr838 krKøb
6Ultrashop829 kr829 krKøb
7Geekd945 kr945 krKøb
8Dustin DK1.299 kr1.385,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 168 dage. Laveste pris i perioden er 647 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 879 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 764 kr.

Den nuværende pris på 647 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-K (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026647 kr12 kr (2%)
25. maj 2026659 kr1 kr (0%)
23. maj 2026660 kr13 kr (2%)
18. maj 2026673 kr1 kr (0%)
16. maj 2026674 kr13 kr (2%)
12. maj 2026687 kr14 kr (2%)
10. maj 2026673 kr7 kr (1%)
9. maj 2026666 kr37 kr (5%)
2. maj 2026703 kr1 kr (0%)
1. maj 2026704 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret