Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387469910
Pris fra 959 krtil 1.159 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 200 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 833 kr 10. maj

Sammenlign priser på ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 959 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B760M-PLUS - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-25%959 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime B760M-PLUS - Intel B760, LGA 1700, micro ATX billede

Produktinformation

Bundkort til Intel gaming og arbejdeASUS Prime B760M-PLUS er et kompakt micro ATX bundkort til Intel LGA 1700, perfekt til en alsidig pc til spil, kreativt arbejde og hverdagsbrug. Med Intel B760-chipset, DDR5-hukommelse og moderne tilslutninger får du et stabilt fundament til nuværende og kommende Intel Core-processorer.Fordele ved ASUS Prime B760M-PLUSBundkortet understøtter op til 192 GB hurtig DDR5 i dual-channel, to M.2-pladser til SSD’er samt RAID-muligheder til både HDD og SSD. Bagpanelet rummer HDMI og DisplayPort til skærm, 2,5G Ethernet til hurtig kabelnetværk og flere USB-porte, inkl. USB 3.2 Gen 2 Type‑A. Indbygget 7.1-kanals lyd giver fyldig lyd til spil og film, og RGB-header gør det let at tilføje lysstyring i dit build.Til dig der vil bygge kompakt uden at gå på kompromisPrime B760M-PLUS passer i mange kabinetter takket være micro ATX-formatet på 24,4 × 24,4 cm. Med fire DIMM-slots, to PCIe x16 Gen 4 og én PCIe x1 har du plads til både grafik og udvidelser. UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel, og praktiske interne headers som USB 3.2 Gen 1, USB 2.0, TPM og S/PDIF giver fleksibilitet til din konfiguration.Socket: LGA 1700 (Intel)Chipset: Intel B760Formfaktor: micro ATX (24,4 × 24,4 cm)Understøttede CPU-serier: Intel Core i3/i5/i7/i9, Pentium Gold, CeleronHukommelse: DDR5 DIMM, 4 slots, op til 192 GB, dual‑channel, non‑ECCUnderstøttede hastigheder: op til 7.200 MHzLagring: 2 × M.2, 4 × SATA III, RAID 0/1/5/10, op til 6 drevUdvidelsespladser: 2 × PCIe x16 (Gen 4), 1 × PCIe x1 (Gen 4)Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet (LAN)Bagpanel: 1 × HDMI, 1 × DisplayPort, 2 × USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 4 × USB 2.0, 1 × RJ‑45, 1 × PS/2, mikrofonindgangLyd: 7.1-kanalerInterne headers: 2 × USB 3.2 Gen 1, 3 × USB 2.0, RGB‑header, S/PDIF, CPU-/kabinetblæsere, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, TPMBI...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.2g
EAN: 4711387469910
Varenr.: 1887344
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B760M-PLUS Micro-ATX LGA1700 sokkel Intel B760
974 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B760M-PLUS - Intel B760, LGA 1700, micro ATX
-25%979 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime B760M-PLUS - Intel B760, LGA 1700, micro ATX billede

Produktinformation

Bundkort til Intel gaming og arbejdeASUS Prime B760M-PLUS er et kompakt micro ATX bundkort til Intel LGA 1700, perfekt til en alsidig pc til spil, kreativt arbejde og hverdagsbrug. Med Intel B760-chipset, DDR5-hukommelse og moderne tilslutninger får du et stabilt fundament til nuværende og kommende Intel Core-processorer.Fordele ved ASUS Prime B760M-PLUSBundkortet understøtter op til 192 GB hurtig DDR5 i dual-channel, to M.2-pladser til SSD’er samt RAID-muligheder til både HDD og SSD. Bagpanelet rummer HDMI og DisplayPort til skærm, 2,5G Ethernet til hurtig kabelnetværk og flere USB-porte, inkl. USB 3.2 Gen 2 Type‑A. Indbygget 7.1-kanals lyd giver fyldig lyd til spil og film, og RGB-header gør det let at tilføje lysstyring i dit build.Til dig der vil bygge kompakt uden at gå på kompromisPrime B760M-PLUS passer i mange kabinetter takket være micro ATX-formatet på 24,4 × 24,4 cm. Med fire DIMM-slots, to PCIe x16 Gen 4 og én PCIe x1 har du plads til både grafik og udvidelser. UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel, og praktiske interne headers som USB 3.2 Gen 1, USB 2.0, TPM og S/PDIF giver fleksibilitet til din konfiguration.Socket: LGA 1700 (Intel)Chipset: Intel B760Formfaktor: micro ATX (24,4 × 24,4 cm)Understøttede CPU-serier: Intel Core i3/i5/i7/i9, Pentium Gold, CeleronHukommelse: DDR5 DIMM, 4 slots, op til 192 GB, dual‑channel, non‑ECCUnderstøttede hastigheder: op til 7.200 MHzLagring: 2 × M.2, 4 × SATA III, RAID 0/1/5/10, op til 6 drevUdvidelsespladser: 2 × PCIe x16 (Gen 4), 1 × PCIe x1 (Gen 4)Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet (LAN)Bagpanel: 1 × HDMI, 1 × DisplayPort, 2 × USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 4 × USB 2.0, 1 × RJ‑45, 1 × PS/2, mikrofonindgangLyd: 7.1-kanalerInterne headers: 2 × USB 3.2 Gen 1, 3 × USB 2.0, RGB‑header, S/PDIF, CPU-/kabinetblæsere, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, TPMBIOS: UEFI AMIWi‑Fi: Nej...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.2g
EAN: 4711387469910
Varenr.: 1887344
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
984 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760M-PLUS Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
984 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B760M-PLUS (mATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK959 kr959 krKøb
2CompuMail DK974 kr974 krKøb
3Vivas DK979 kr1.058 krKøb
4CS MEGASTORE DK984 kr1.023 krKøb
5Proshop DK984 kr1.023 krKøb
6Geekd1.159 kr1.159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 167 dage. Laveste pris i perioden er 833 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 1.135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 998 kr.

Den nuværende pris på 959 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME B760M-PLUS - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026959 kr109 kr (13%)
22. maj 2026850 kr3 kr (0%)
19. maj 2026847 kr8 kr (1%)
14. maj 2026839 kr1 kr (0%)
12. maj 2026838 kr5 kr (1%)
10. maj 2026833 kr1 kr (0%)
8. maj 2026834 kr4 kr (0%)
7. maj 2026838 kr3 kr (0%)
6. maj 2026835 kr4 kr (0%)
5. maj 2026839 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret