Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711081970309
Pris fra 946 krtil 1.561 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 615 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 847 kr 26. mar.

Sammenlign priser på ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 946 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760-PLUS D4 (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX
946 kr
Til butik
ASUS PRIME B760-PLUS D4 (V2) Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software Klar til Intel 14th gen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1CW0-M1EAY0
EAN: 4711081970309
Varenr.: 3202151
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B760-Plus D4 - Intel B760, LGA 1700, ATX
-1%979 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime B760-Plus D4 - Intel B760, LGA 1700, ATX billede

Produktinformation

Stabilt ATX bundkort til moderne Intel-systemerASUS Prime B760-Plus D4 er et solidt valg til en pålidelig PC til arbejde, gaming og kreativt brug. Med Intel B760 chipset og LGA 1700 sokkel understøtter det de nyeste Intel Core processorer, så du får høj ydeevne i hverdagen. ATX-formfaktoren giver god plads til udvidelser og effektiv kabelføring.Designet til fleksibilitet og udvidelseBundkortet arbejder med DDR4-hukommelse i dual-channel med op til 128 GB og høje clockhastigheder. Tre M.2-pladser og fire SATA III-porte gør det nemt at kombinere hurtige SSD’er og større lagerdrev, og RAID 0/1/5/10 er understøttet. På bagpanelet finder du moderne tilslutninger som USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 samt 2,5 Gigabit Ethernet til hurtig netværksforbindelse. Indbygget 7.1-lyd giver en fyldig lydoplevelse i spil og film.Nemt byggeri og driftUEFI AMI BIOS gør opsætning enkel, og du får praktiske interne headers til bl.a. RGB-lys, kabinetblæsere, TPM og Thunderbolt. Passiv køling sikrer lydløs drift af chipset og M.2-køleprofiler. Leveres med SATA-kabler og brugervejledning, så du hurtigt kommer i gang på Windows 10 eller Windows 11.Formfaktor: ATX (30,5 × 24,4 cm)Chipsæt: Intel B760Processor-sokkel: LGA 1700 (Intel Core i3/i5/i7/i9, Pentium Gold, Celeron)Hukommelse: 4 × DIMM DDR4, dual-channel, op til 128 GB, op til 5.066 MHz (OC), Non‑ECC, unbufferedLager: 3 × M.2 (M), 4 × SATA III; RAID 0/1/5/10Udvidelsespladser: 1 × PCIe x16 (Gen 5), 1 × PCIe x16 (Gen 4), 2 × PCIe x1 (Gen 3), 1 × M.2 (E)Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet (LAN)Lyd: 7.1-kanalerBagpanel: 1 × USB-C 3.2 Gen 2x2, 2 × USB-A 3.2 Gen 2, 1 × USB-A 3.2 Gen 1, 2 × USB 2.0, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, VGA, 1 × RJ-45, lydudgange inkl. hovedtelefon og line-inInterne tilslutninger: 24-pin ATX, 8-pin EPS, 12 V, 2 × USB 3.2 Gen 1 headers, 2 × US...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.16g
EAN: 4711081970309
Varenr.: 1955898
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
985 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B760-PLUS D4 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
991 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B760-Plus D4 - Intel B760, LGA 1700, ATX
-1%999 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B760-PLUS D4 (ATX, B760, LGA 1700, DDR4) - Bundkort - GEEKD.dk
1.024 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B760-PLUS D4 ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.139 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B760-PLUS D4 Bundkort
1.214 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B760-plus D4 Lga 1700 Atx Bundkort
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK946 kr985 krKøb
2Boligcenter DK979 kr979 krKøb
3CS MEGASTORE DK985 kr985 krKøb
4CompuMail DK991 kr991 krKøb
5Vivas DK999 kr1.078 krKøb
6Geekd1.024 kr1.024 krKøb
7Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
8Komplett DK1.214 kr1.214 krKøb
9Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 823 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.094 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 933 kr.

Den nuværende pris på 946 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for ASUS PRIME B760-PLUS D4 - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026946 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026947 kr22 kr (2%)
31. maj 2026969 kr22 kr (2%)
28. maj 2026991 kr22 kr (2%)
27. maj 2026969 kr10 kr (1%)
21. maj 2026979 kr10 kr (1%)
19. maj 2026969 kr22 kr (2%)
16. maj 2026991 kr48 kr (5%)
14. maj 2026943 kr8 kr (1%)
13. maj 2026951 kr35 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret