Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711081518105
Pris fra 892 krtil 1.374 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 482 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 870 kr 26. mar.

Sammenlign priser på ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 892 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Micro-ATX LGA1700 Intel B660
892 kr
Til butik
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Micro-ATX LGA1700 Intel B660 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B660 Chipset - USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1AE0-M0EAY0
EAN: 4711081518105
Varenr.: 1000261524
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Micro-ATX LGA1700 Intel B660 - Bundkort - GEEKD.dk
1.009 kr
Til butik
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Micro-ATX LGA1700 Intel B660 - Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Kunne du også godt tænke dig en bundkort-basis, der ikke bremser dine gaming-ambitioner - men som heller ikke ruinerer budgettet? Så er du ankommet til det rette sted! 🎮 ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 er den perfekte løsning for gamere der vil have premi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081518105
Varenr.: 42793132196077
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
1.012 kr
Til butik
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B660 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 2 x HDMI 2.1, Intel I219-V 1 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1AE0-M0EAY0
EAN: 4711081518105
Varenr.: 3024277
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 - Intel B660, LGA 1700, micro ATX
-1%1.019 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 - Intel B660, LGA 1700, micro ATX
-1%1.039 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Micro-ATX LGA1700 Intel B660
1.139 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B660m-a Wifi D4 Lga 1700 Micro-atx Bundkort
1.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK892 kr892 krKøb
2Geekd1.009 kr1.009 krKøb
3Proshop DK1.012 kr1.012 krKøb
4Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
5Vivas DK1.039 kr1.118 krKøb
6Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
7Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 134 dage. Laveste pris i perioden er 864 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 1.012 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 898 kr.

Den nuværende pris på 892 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 Bundkort - Intel B660 - Intel LGA1700 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026892 kr2 kr (0%)
29. maj 2026890 kr2 kr (0%)
28. maj 2026892 kr1 kr (0%)
27. maj 2026893 kr2 kr (0%)
25. maj 2026895 kr2 kr (0%)
24. maj 2026893 kr1 kr (0%)
22. maj 2026894 kr2 kr (0%)
20. maj 2026892 kr117 kr (12%)
19. maj 20261.009 kr3 kr (0%)
18. maj 20261.012 kr72 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret