Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W)

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937631124
Pris fra 728 krtil 1.089,15 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 361,15 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 687 kr 8. maj

Sammenlign priser på Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 728 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XMG-105HP 5-Port 2.5G PoE (70W) Unmanaged Switch with 10G Uplink SFP+
728 kr
Til butik
ZyXEL XMG-105HP 5-Port 2.5G PoE (70W) Unmanaged Switch with 10G Uplink SFP+ billede

Produktinformation

Switch, ikke-administreret, ikke administreret, 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+, desktop, væg-monterbar, PoE++ (70 W)

Produktspecifikationer

Mærke: ZyXEL
Kategori: Switch
Artikel nr.: XMG-105HP-EU0101F
EAN: 4718937631124
Varenr.: 3255227
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++
744 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W)
803 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xmg-105hp 5-port 2.5 Gigabit Poe 70w Switch
874 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++
949 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ZYXEL switch XMG-105HP
990 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Zyxel Switch 5 porte Unmanaged PoE++
1.089,15 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK728 kr767 krKøb
2CompuMail DK744 kr744 krKøb
3CS MEGASTORE DK803 kr842 krKøb
4Dustin DK874 kr960,25 krKøb
5Ultrashop949 kr949 krKøb
6Komplett DK990 kr990 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.089,15 kr1.089,15 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W)

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W) i 158 dage. Laveste pris i perioden er 661 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 828 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 742 kr.

Den nuværende pris på 728 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-105HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 5 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (70 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026728 kr15 kr (2%)
26. maj 2026743 kr14 kr (2%)
23. maj 2026729 kr14 kr (2%)
19. maj 2026743 kr6 kr (1%)
13. maj 2026749 kr14 kr (2%)
12. maj 2026763 kr73 kr (11%)
9. maj 2026690 kr3 kr (0%)
8. maj 2026687 kr3 kr (0%)
7. maj 2026690 kr3 kr (0%)
6. maj 2026693 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret