Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937631117
Pris fra 518 krtil 681 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 163 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 518 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet
518 kr
Til butik
Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Zyxel XMG-100 Series XMG-105 - Switch - ikke-administreret - 5 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XMG-105-ZZ0101F
EAN: 4718937631117
Varenr.: 1002871610
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XMG-105 5-Port 2.5G Unmanaged Switch with 10G Uplink
572 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XMG-105 5-porte 2,5 Gigabit + SFP+
-14%629 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XMG-105 5-porte 2,5 Gigabit + SFP+ billede

Produktinformation

Zyxel XMG-100 Series XMG-105 - Switch - ikke-administreret - 5 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbarGenereltEgenskaber: Blæserløsauto-uplink (auto MDI/MDI-X)løkkedetektionLED-statusindikatorerEnhedstype: Switch - 5 porteKapacitet: Pakkebufferstørrelse: 1 MBOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3btIEEE 802.3uIEEE 802.3zIEEE 802.3abIEEE 802.3bzIEEE 802.3aeIEEE 802.3afIEEE 802.3atIEEE 802.3xIEEE 802.1pIEEE 802.3IEEE 802.3azPakningstype: Desktop, væg-monterbarPorte: 5 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+Præstation: Omkoblingskapacitet: 45 Gbps | Videresendelseshastighed: 33.5 MppsStatusindikatorer: Strøm, portstatusUndertype: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 1 x 1/10Gbit LAN SFP+ | 5 x 2.5GBase-T RJ-45EffektNødvendig spænding: AC 100-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: Ekstern strømforsyningDiverseMTBF (forventet tid mellem fejl): 1255904 timerOverensstemmelsesstandarder: Plug and PlayEACFCCBSMI Class BUKCACAN ICES-3(B)/NMB3(B)WEEEMål og vægtBredde: 16 cmDybde: 11...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 0.72g
EAN: 4718937631117
Varenr.: 1807530
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XMG-105 5-porte 2,5 Gigabit + SFP+
-13%649 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet
659 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xmg-105 5-port 2.5 Gigabit 1xsfp+ Switch
-0%681 kr
Før 681,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK518 kr518 krKøb
2Proshop DK572 kr611 krKøb
3Boligcenter DK629 kr629 krKøb
4Vivas DK649 kr718 krKøb
5Ultrashop659 kr659 krKøb
6Dustin DK681 kr767,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet i 146 dage. Laveste pris i perioden er 518 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 594 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 567 kr.

Den nuværende pris på 518 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-105 Switch 5-porte 2.5 Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026518 kr33 kr (6%)
30. apr. 2026551 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026552 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026551 kr9 kr (2%)
9. apr. 2026542 kr36 kr (6%)
6. apr. 2026578 kr3 kr (1%)
2. apr. 2026575 kr31 kr (6%)
26. mar. 2026544 kr33 kr (6%)
25. mar. 2026577 kr1 kr (0%)
24. mar. 2026578 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret