Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937621187
Pris fra 905 krtil 1.159 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 254 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 853 kr 19. maj

Sammenlign priser på ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 905 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1100-10HP Switch 10-porte Gigabit PoE+
905 kr
Til butik
Zyxel GS1100-10HP Switch 10-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1100-10HP - Switch - ikke administreret - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP - desktop, væg-monterbar - PoE+ (130 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS1100-10HP-EU0102F
EAN: 4718937621187
Varenr.: 1000073668
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Gs1100 10-port 2sfp Poe 130w Switch
-0%936 kr
Før 936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Zyxel Gs1100 10-port 2sfp Poe 130w Switch billede

Produktinformation

Otte PoE+ porte leverer op til 130 W i alt og forsyner AP'er, telefoner og kameraer. To SFP-porte udvider netværket via fiber til fjernsteder og filialer. Den blæserløse, vægmonterbare konstruktion gør driften støjsvag og installationen nem. Energibesparende funktioner reducerer strømforbruget via EEE, detektion af inaktive links og kabellængde. Gigabit-switching, 9000 B jumbo-rammer og 8 k MAC-tabel sikrer stabil trafik.

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS1100-10HP-EU0102F
EAN: 4718937621187
Varenr.: 5011350612
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP
952 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel GS1100-10HP 10-porte Gigabit PoE+
-13%1.049 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel GS1100-10HP 10-porte Gigabit PoE+
-13%1.069 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel GS1100-10HP Switch 10-porte Gigabit PoE+
1.159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK905 kr905 krKøb
2Dustin DK936 kr1.022,25 krKøb
3Proshop DK952 kr991 krKøb
4Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
5Vivas DK1.069 kr1.138 krKøb
6Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP i 179 dage. Laveste pris i perioden er 853 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 936 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 898 kr.

Den nuværende pris på 905 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for ZyXEL GS1100-10HP 8-port GbE Unmanaged Switch + 2x Gigabit SFP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026905 kr16 kr (2%)
20. maj 2026889 kr36 kr (4%)
19. maj 2026853 kr6 kr (1%)
18. maj 2026859 kr6 kr (1%)
17. maj 2026865 kr6 kr (1%)
16. maj 2026871 kr6 kr (1%)
15. maj 2026877 kr6 kr (1%)
14. maj 2026883 kr6 kr (1%)
12. maj 2026889 kr12 kr (1%)
11. maj 2026901 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret