Gå til hovedindhold

Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm

XiaomiComputerskærmeEAN: 6941948703193
Pris fra 2.290 krtil 2.829 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 539 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.999 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2290 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Xiaomi G Pro 27i - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS
2.290 kr
Til butik
27" Xiaomi G Pro 27i - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

Xiaomi G Pro 27i monitor leverer højhastighedsgaming og farvenøjagtigt kreativt arbejde med et IPS-panel og Mini-LED-bagbelysning. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Panel type: IPS Forbindelser: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Mini-LED-bagbelysning; 1152 lokale dæmpningszoner; Quantum Dot-teknologi; AMD FreeSync; 1 ms (GtG) responstid; DisplayHDR 1000; TUV Rheinland Low Blue Light Høj kontrast, bred farvedækning og hurtig respons sikrer flydende gameplay og præcis farvekorrektion til kreative og professionelle brugere.

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: ELA5585EU
EAN: 6941948703193
Varenr.: 3287279
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi G Pro 27i 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.305 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm
2.326 kr
Til butik
Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm billede

Produktinformation

The Xiaomi G Pro 27i LED-backlit LCD monitor is a testament to visual excellence and performance. Designed for both professional and gaming environments, it features a 27-inch QHD resolution display, offering sharp and detailed images. The display excels in color accuracy, with 100% sRGB, 97% Adobe RGB, and 99% DCI-P3 coverage, making it perfect for tasks that require precise color representation. Its advanced Mini LED backlight technology, combined with 1152 local dimming zones, ensures deep blacks and high contrast ratios, while Quantum Dot Technology delivers bright and consistent colors. For gamers, the G Pro 27i offers AMD FreeSync, a high refresh rate of 180Hz, and a response time of 1ms, providing smooth and immersive gaming experiences. Additionally, its ergonomic design allows for height, swivel, pivot, and tilt adjustments, to suit any viewing preference. The monitor is also equipped with features to protect your eyes, including TUV Rheinland Low Blue Light certification and Low Blue Light technology, ensuring comfort during long periods of use. With its energy-efficient design, which typically consumes only 65W, the Xiaomi G Pro 27i is a smart choice for anyone looking to enhance their visual experience.

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Monitorer
EAN: 6941948703193
Varenr.: D11880
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Xiaomi G Pro 27i 27" QHD IPS 180 Hz
-11%2.499 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Xiaomi G Pro 27i 27" QHD IPS 180 Hz
-11%2.519 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi G Pro 27i 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
2.829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.290 kr2.290 krKøb
2CompuMail DK2.305 kr2.305 krKøb
3Teknikproffset DK2.326 kr2.405 krKøb
4Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
5Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb
6Ultrashop2.829 kr2.829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.999 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 2.426 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.284 kr.

Den nuværende pris på 2.290 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Xiaomi G Pro 27i 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.290 kr15 kr (1%)
15. maj 20262.305 kr36 kr (2%)
14. maj 20262.341 kr2 kr (0%)
13. maj 20262.343 kr10 kr (0%)
12. maj 20262.333 kr294 kr (14%)
8. maj 20262.039 kr176 kr (8%)
7. maj 20262.215 kr99 kr (4%)
6. maj 20262.314 kr200 kr (9%)
5. maj 20262.114 kr44 kr (2%)
4. maj 20262.070 kr44 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret