Gå til hovedindhold

SanDisk WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0)

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037906256
Pris fra 1.273 krtil 1.874 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 601 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.124 kr 24. apr.

Sammenlign priser på WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1273 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Blue SN5100 SSD 1TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
1.273 kr
Til butik
WD Blue SN5100 SSD 1TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe) billede

Produktinformation

WD Blue SN5100 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS100T5B0E-00CPE0
EAN: 0718037906256
Varenr.: 1003487515
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0)
-5%1.419 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) billede

Produktinformation

Hurtig NVMe SSD til pc og laptopOpgrader din computer med WD Blue SN5100 og få lynhurtige indlæsninger, responsive programmer og kortere opstart. Denne M.2 NVMe SSD på 1 TB udnytter PCIe 4.0 for høj ydeevne i både arbejde, gaming og kreativt brug.Høj ydeevne og effektiv driftWD Blue SN5100 leverer op til 7.100 MB/s læsning og 6.700 MB/s skrivning, så store filer og projekter håndteres uden ventetid. Med QLC 3D NAND, hardwarekryptering og TCG Pyrite-understøttelse får du moderne lagring med fokus på sikkerhed. Den kompakte M.2 2280-formfaktor passer i mange pc’er og bærbare, og det lave strømforbrug hjælper til effektiv drift.Kapacitet: 1 TBFormfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Interface: PCI Express 4.0 x4, NVMeHukommelsestype: QLC 3D NANDMaks. sekventiel læsning: 7.100 MB/sMaks. sekventiel skrivning: 6.700 MB/s4K tilfældig læsning: 1.000.000 IOPS4K tilfældig skrivning: 1.300.000 IOPSTBW: 600MTBF: 1.750.000 timerHardwarekryptering: Ja (TCG Pyrite)Komponent til: PC/LaptopStrømforbrug læs/skriv (gns.): 3,9 WStrømforbrug i tomgang: 0,004 WDriftstemp.: 0 – 85 °COpbevaringstemp.: -40 – 85 °CStød under drift: 1.500 GVibration under drift/ikke-drift: 5 G / 4,9 GMål (H × B × D): 0,238 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 5,7 g...

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.08g
EAN: 0718037906256
Varenr.: 2155194
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0)
-5%1.439 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.08g
EAN: 0718037906256
Varenr.: 2155194
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Blue SN5100 SSD 1TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
1.569 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Wd Blue Sn5100 1tb M.2 Pcie 4.0
1.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.273 kr1.273 krKøb
2Boligcenter DK1.419 kr1.419 krKøb
3Vivas DK1.439 kr1.518 krKøb
4Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
5Dustin DK1.874 kr1.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0)

PriceData har fulgt prisen på WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 798 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.421 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.178 kr.

Den nuværende pris på 1.273 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for WD Blue SN5100 1 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.273 kr17 kr (1%)
6. maj 20261.290 kr166 kr (15%)
24. apr. 20261.124 kr222 kr (16%)
22. apr. 20261.346 kr25 kr (2%)
21. apr. 20261.371 kr116 kr (9%)
17. apr. 20261.255 kr100 kr (7%)
16. apr. 20261.355 kr57 kr (4%)
14. apr. 20261.412 kr74 kr (6%)
11. apr. 20261.338 kr64 kr (5%)
10. apr. 20261.402 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret