Gå til hovedindhold

SanDisk Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037906270
Pris fra 3.149 krtil 8.749 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 5.600 kr (64% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3149 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND
3.149 kr
Til butik
Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND billede

Produktinformation

Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M2 PCI Express 40 NVMe QLC 3D NAND Opgrader din lagringsløsning med Western Digital WD Blue SN5100, en kraftfuld M2 PCI Express NVMe SSD med en imponerende kapacitet på 4 TB. Denne SSD er ideel til både professionelle o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 0718037906270
Varenr.: 115555
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Blue SN5100 SSD WDS400T5B0E 4TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
3.647 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Blue SN5100 4 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0 x4)
-28%4.399 kr
Før 6.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WD Blue SN5100 4 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0 x4) billede

Produktinformation

Hurtig NVMe SSD til PC og laptopOpgrader din computer med WD Blue SN5100 4 TB og oplev markant kortere indlæsnings- og overførselstider i daglig brug, gaming og kreativt arbejde. Den kompakte M.2 2280-formfaktor passer i mange moderne PC’er og bærbare, og PCIe 4.0 x4-tilslutning leverer høje hastigheder til krævende opgaver.Ydelse og kapacitet til dine projekterSN5100 giver læsehastigheder op til 6.900 MB/s og skrivehastigheder op til 6.700 MB/s samt op til 1.100.000 IOPS ved tilfældig skrivning. Med hele 4 TB QLC 3D NAND-lager får du plads til store spil, videoer og projekter, mens en TBW-rating på 1.200 hjælper til langvarig brug. En MTBF på 1.750.000 timer understøtter pålidelig drift.Sikkerhed og effektivt strømforbrugHardwarekryptering med TCG Pyrite hjælper med at beskytte data, og strømforbruget er lavt med ca. 4,3 W under læsning/skrivning og kun 0,0045 W i idle.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Kapacitet: 4 TBGrænseflade: PCI Express 4.0 x4, NVMeLæsehastighed: Op til 6.900 MB/sSkrivehastighed: Op til 6.700 MB/sTilfældig læsning (4K): 900.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 1.100.000 IOPSFlash-type: QLC 3D NANDTBW: 1.200MTBF: 1.750.000 timerHardwarekryptering: Ja (TCG Pyrite)Komponent til: PC/laptopStrømforbrug læs/skriv: 4,3 W / 4,3 WStrømforbrug idle: 0,0045 WDriftstemp.: 0 – 85 °COpbevaringstemp.: -40 – 85 °CStød (drift): 1.500 GVibration (drift): 5 GMål (H × B × D): 0,238 × 2,2 × 8 cmVægt: 5,7 g...

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 0718037906270
Varenr.: 2081299
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Blue SN5100 4 TB NVMe SSD (M.2 2280, PCIe 4.0 x4)
-28%4.419 kr
Før 6.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Wd Blue Sn5100 1tb M.2 Pcie 4.0
8.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop3.149 kr3.149 krKøb
2CompuMail DK3.647 kr3.647 krKøb
3Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
4Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb
5Dustin DK8.749 kr8.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND

PriceData har fulgt prisen på Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.643 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 4.702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.411 kr.

Den nuværende pris på 3.149 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Western Digital WD Blue SN5100 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe QLC 3D NAND de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20263.149 kr486 kr (13%)
24. maj 20263.635 kr486 kr (15%)
20. maj 20263.149 kr640 kr (17%)
18. maj 20263.789 kr640 kr (20%)
16. maj 20263.149 kr640 kr (17%)
15. maj 20263.789 kr640 kr (20%)
28. apr. 20263.149 kr743 kr (19%)
27. apr. 20263.892 kr743 kr (24%)
24. apr. 20263.149 kr743 kr (19%)
23. apr. 20263.892 kr743 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret