Gå til hovedindhold

SanDisk WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037872360
Pris fra 939 krtil 2.258 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.319 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 939 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600
939 kr
Til butik
WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600 billede

Produktinformation

WD Red SA500 NAS SATA SSD - 1TB M2 SATA-600 (WDS100T1R0B) Opgrader din NAS med WD Red SA500 1TB M2 SATA SSD, der er designet specielt til små virksomheders lagringsbehov. Denne SSD leverer hurtig og pålidelig ydeevne med SATA-600 hastigheder, hvilket si...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Netværkslagring (NAS)
EAN: 0718037872360
Varenr.: 79060
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Red Sa500 1tb Ssd M.2 Sata 6.0 Gbit/s
2.249 kr
Til butik
Sandisk Red Sa500 1tb Ssd M.2 Sata 6.0 Gbit/s billede

Produktinformation

Hurtig SATA-ydelse, 560 MB/s læse- og 530 MB/s skrivehastigheder 95k læse- og 85k skrive-IOPS accelererer multitasking og små I/O-operationer Lavt strømforbrug, 0,012 W hvile og 2,55 W læsning reducerer energiforbruget i systemer 600 TBW udholdenhed og 1,75 M t MTBF giver pålidelig langtidslagring M.2 2280 formfaktor passer i NAS-, PC- og laptop-slots for nemme opgraderinger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: M.2
Artikel nr.: WDS100T1R0B-68A4Z0
EAN: 0718037872360
Varenr.: 5011159942
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red SA500 SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 Serial ATA-600
2.258 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop939 kr939 krKøb
2Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
3CompuMail DK2.258 kr2.258 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600

PriceData har fulgt prisen på WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 879 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 2.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.292 kr.

Den nuværende pris på 939 kr er 27% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 47% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0B 1TB M.2 SATA-600 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026939 kr1.310 kr (58%)
24. maj 20262.249 kr1.310 kr (140%)
19. maj 2026939 kr836 kr (47%)
18. maj 20261.775 kr836 kr (89%)
16. maj 2026939 kr835 kr (47%)
15. maj 20261.774 kr835 kr (89%)
28. apr. 2026939 kr839 kr (47%)
27. apr. 20261.778 kr839 kr (89%)
24. apr. 2026939 kr843 kr (47%)
23. apr. 20261.782 kr843 kr (90%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret