Gå til hovedindhold

SanDisk WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037891422
Pris fra 7.061 krtil 13.124 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 6.063 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.029 kr 24. maj

Sammenlign priser på WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7061 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
7.061 kr
Til butik
WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

WD Red SN700 WDS400T1R0C - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS400T1R0C
EAN: 0718037891422
Varenr.: 1003046798
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
8.199 kr
Til butik
WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

WD Red SN700 Solid State Drev - WDS400T1R0C 4TB M2 PCI Express 3.0 x4 NVMe Opgrader din lagring med WD Red SN700 Solid State Drev, en perfekt løsning til NAS-enheder, der kræver høj ydeevne og pålidelighed. Med en imponerende kapacitet på 4TB tilbyder d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: USB)
EAN: 0718037891422
Varenr.: 96625
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe SSD WD Red SN700 4 TB M.2 PCIe 3.0 til NAS
-8%10.899 kr
Før 11.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NVMe SSD WD Red SN700 4 TB M.2 PCIe 3.0 til NAS billede

Produktinformation

Hurtig og stabil NVMe-lagring til NASWD Red SN700 er en NVMe SSD til NAS, der leverer pålidelig ydelse til filservere, kreative arbejdsgange og små virksomheder. Med kapacitet på 4 TB får du masser af plads til projekter og backup, mens læsehastigheder op til 3.400 MB/s og skrivehastigheder op til 3.100 MB/s sikrer hurtig adgang til dine data.Perfekt formfaktor til kompakte buildsDenne M.2 SSD med PCI Express 3.0 x4 interface passer i systemer, der understøtter M.2 NVMe. Den lave vægt på 9,57 g og højde på 2,38 mm gør den ideel i kompakte NAS-løsninger, hvor effektiv pladsudnyttelse er vigtig.Kapacitet: 4 TBFormfaktor: M.2Interface: PCI Express 3.0 x4, NVMeLæsehastighed: 3.400 MB/sSkrivehastighed: 3.100 MB/sTil komponent: NASTilfældig læsning (4K): 550.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 520.000 IOPSDataoverførsel: 8 Gbit/sTBW: 5.100MTBF: 1.750.000 timerHardwarekryptering: NejStrømforbrug (dvale): 0,005 WStrøm: 2,8 ADriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: -55 – 85 °CMål (H × B × D): 0,238 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 9,57 g...

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 0718037891422
Varenr.: 1894594
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe SSD WD Red SN700 4 TB M.2 PCIe 3.0 til NAS
-8%10.919 kr
Før 11.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Red Sn700 4tb Ssd M.2 Pcie 3.0
13.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.061 kr7.061 krKøb
2Ultrashop8.199 kr8.199 krKøb
3Boligcenter DK10.899 kr10.899 krKøb
4Vivas DK10.919 kr10.998 krKøb
5Dustin DK13.124 kr13.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.812 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 9.360 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.775 kr.

Den nuværende pris på 7.061 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for WD Red SN700 SSD WDS400T1R0C 4TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.061 kr17 kr (0%)
26. maj 20267.044 kr1 kr (0%)
25. maj 20267.043 kr14 kr (0%)
24. maj 20267.029 kr25 kr (0%)
23. maj 20267.054 kr16 kr (0%)
22. maj 20267.070 kr3 kr (0%)
20. maj 20267.073 kr699 kr (9%)
18. maj 20267.772 kr7 kr (0%)
17. maj 20267.765 kr123 kr (2%)
16. maj 20267.888 kr751 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret