Gå til hovedindhold

Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm

VikingRedskaberEAN: 5701604710689
Pris fra 82 krtil 130 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 48 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 80,83 kr 7. maj

Sammenlign priser på Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 82 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hulsav HSS Bi-M 8-Cobalt, 68 mm - Viking
82 kr
Til butik
Hulsav HSS Bi-M 8-Cobalt, 68 mm - Viking billede

Produktspecifikationer

Mærke: Viking
Kategori: slib Hulsave
EAN: 5701604710689
Varenr.: 900017638
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viking hulsav 68 mm - 2.43/64"
82 kr
Til butik
Viking hulsav 68 mm - 2.43/64" billede

Produktinformation

VIKING M42 HSS Bi-metalhulsave med 8% Cobalt til stål og rustfrit stål. Kan også bruges i træ, gips, spånplade. VIKING hulsave er konstrueret til hårdt arbejde under alt industrielt brug. Har tænder i M42 High Speed stål med 8% Cobalt svejst på en sej og holdbar ryg, hvilket giver lang standtid og også giver gode resultater i rustfrit stål. Kan bruges til holder 71M35PS, 71M46PS, 71M50, 71M50SDS+, 71M30S Easy Eject (fra og med Ø35) og 71M55.

Produktspecifikationer

Mærke: Viking
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 5701604710689
EAN: 5701604710689
Varenr.: 2971237
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hulsav Viking Bi-metal 68mm
-59%90,19 kr
Før 220 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hulsav Viking Bi-metal 68mm billede

Produktinformation

Denne avancerede bi-metal hulsav er specialdesignet til at imødekomme de strenge krav, der stilles i industrielle miljøer, hvor kvalitet og holdbarhed er afgørende. Med en imponerende diameter på 68 mm og en skæredybde på 38 mm er denne hulsav perfekt uds...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viking
Kategori: Hulsave
EAN: 5701604710689
Varenr.: 1971
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viking hulsav bimetal, Ø68 mm
109 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Viking hulsav 68mm Bi Metal - leveres uden holder
121 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HULSAV 68 MM BI METAL
125,68 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm
130 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK82 kr82 krKøb
2Proshop DK82 kr121 krKøb
3Globaltools.dk90,19 kr90,19 krKøb
4Greenline109 kr109 krKøb
5Elvvs.dk121 kr121 krKøb
6EL-GROSSISTEN125,68 kr125,68 krKøb
7CS MEGASTORE DK130 kr169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm

PriceData har fulgt prisen på Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm i 165 dage. Laveste pris i perioden er 74 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 82 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 80 kr.

Den nuværende pris på 82 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 68 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202682 kr1,17 kr (1%)
7. maj 202680,83 kr1,17 kr (1%)
6. maj 202682 kr1,17 kr (1%)
23. apr. 202680,83 kr1,17 kr (1%)
22. apr. 202682 kr1,17 kr (1%)
19. apr. 202680,83 kr1,17 kr (1%)
18. apr. 202682 kr1,17 kr (1%)
15. apr. 202680,83 kr1,17 kr (1%)
14. apr. 202682 kr1,17 kr (1%)
21. mar. 202680,83 kr1,17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret