Gå til hovedindhold

Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm

VikingRedskaberEAN: 5701604710573
Pris fra 73 krtil 133 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 60 kr (45% besparelse)

Sammenlign priser på Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 73 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viking hulsav 57 mm - 2.1/4"
73 kr
Til butik
Viking hulsav 57 mm - 2.1/4" billede

Produktinformation

VIKING M42 HSS Bi-metalhulsave med 8% Cobalt til stål og rustfrit stål. Kan også bruges i træ, gips, spånplade. VIKING hulsave er konstrueret til hårdt arbejde under alt industrielt brug. Har tænder i M42 High Speed stål med 8% Cobalt svejst på en sej og holdbar ryg, hvilket giver lang standtid og også giver gode resultater i rustfrit stål. Kan bruges til holder 71M35PS, 71M46PS, 71M50, 71M50SDS+, 71M30S Easy Eject (fra og med Ø35) og 71M55.

Produktspecifikationer

Mærke: Viking
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 5701604710573
EAN: 5701604710573
Varenr.: 2971244
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HULSAV 57 MM BI METAL
73,86 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hulsav HSS Bi-M 8-Cobalt, 57 mm - Viking
75,5 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hulsav Viking Bi-metal 57mm
-59%81,27 kr
Før 200 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viking hulsav bimetal, Ø57 mm
82 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Viking hulsav 57mm Bi Metal - leveres uden holder
111 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm
133 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK73 kr112 krKøb
2EL-GROSSISTEN73,86 kr73,86 krKøb
3WATTOO.DK75,5 kr75,5 krKøb
4Globaltools.dk81,27 kr81,27 krKøb
5Greenline82 kr82 krKøb
6Elvvs.dk111 kr111 krKøb
7CS MEGASTORE DK133 kr172 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm

PriceData har fulgt prisen på Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 68 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 73 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 70 kr.

Den nuværende pris på 73 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Viking hulsav, HSS, 8% cobolt, bimetal, uden holder, 57 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. jan. 202673 kr3 kr (4%)
21. jan. 202670 kr2 kr (3%)
19. jan. 202668 kr1 kr (1%)
17. jan. 202669 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret