Gå til hovedindhold

ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

ViewSonicEAN: 0766907033243
Pris fra 1.084 krtil 1.819 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 735 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 979 kr 31. mar.

Sammenlign priser på ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1084 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz
1.084 kr
Til butik
ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

ViewSonic VA2708-2K-HD-2 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VA2708-2K-HD-2
EAN: 0766907033243
Varenr.: 1003485334
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" QHD IPS skærm - 75 Hz, sort
1.799 kr
Til butik
ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" QHD IPS skærm - 75 Hz, sort billede

Produktinformation

Oplev skarp QHD billedkvalitet til arbejde og studieViewSonic VA2708-2K-HD-2 er en 27" kontorskærm i sort med Quad HD-opløsning 2.560 × 1.440, der giver masser af plads til multitasking og tydelig gengivelse af tekst, grafik og video. IPS-panelet byder på brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver med 104% sRGB, så både dokumenter, billeder og præsentationer står flot. Med op til 75 Hz opdateringsfrekvens og 4 ms GTG får du et jævnt flow i hverdagsbrug.Behagelig og enkel skærm til hjemmetSkærmen er designet til hjemmemiljøet med flad skærm, mat antirefleks og teknologier som flimmerfri og Low Blue Light, der hjælper øjnene gennem lange arbejdsdage. HDR10-understøttelse giver mulighed for større kontrast i kompatibelt indhold. Tilslut nemt via 2× HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.4, og brug hovedtelefonudgangen til privat lyd. Skærmen kan vippes og monteres på væg med 100 × 100 mm VESA.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), 16:9Panel: IPS, LED, mat antirefleksOpdateringsfrekvens: 75 Hz (48–75 Hz)Responstid: 4 ms GTGLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (dynamisk 50.000.000:1)Farver: 16,7 mio., 8-bit; sRGB 104%, NTSC 72%Synsvinkel: 178° vandret/vertikaltTilkoblinger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgang, DC-inFunktioner: HDR10, Low Blue Light, flimmerfri, ECO-tilstand, Plug and PlayErgonomi/montering: Vip -5° til 20°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsMål med fod: B 61,5 × H 45,6 × D 21,0 cm; vægt: 3,5 kgStrøm: Typisk 29 W, standby 0,3 W; ekstern strømforsyning 100–240 V...

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907033243
Varenr.: 2174427
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" QHD IPS skærm - 75 Hz, sort
1.819 kr
Til butik
ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" QHD IPS skærm - 75 Hz, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907033243
Varenr.: 2174427

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.084 kr1.084 krKøb
2Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
3Vivas DK1.819 kr3.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz i 177 dage. Laveste pris i perioden er 979 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 1.139 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.061 kr.

Den nuværende pris på 1.084 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for ViewSonic VA2708-2K-HD-2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.084 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.083 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.082 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.080 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.082 kr34 kr (3%)
24. maj 20261.048 kr34 kr (3%)
23. maj 20261.082 kr3 kr (0%)
7. maj 20261.079 kr2 kr (0%)
2. maj 20261.077 kr2 kr (0%)
1. maj 20261.075 kr86 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret