Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

IiyamaEAN: 4948570126781
Pris fra 1.433 krtil 2.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 586 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.374 kr 17. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1433 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz
1.433 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2793QSU-B1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB2793QSU-B1
EAN: 4948570126781
Varenr.: 1003939911
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XB2793QSU - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
1.445 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XB2793QSU - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2793QSU monitor leverer klare, nøjagtige billeder til daglig produktivitet, let kreativt arbejde og jævn underholdning med brede betragtningsvinkler fra IPS-panelet. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Adaptive-Sync; Flimmerfri; Øjenkomfort-tilstand; Blåt lys-reducering; USB 2.0-hub; 4-sidet slankt bezel Ergonomiske justeringer og øjenkomfort-teknologier understøtter behagelige lange sessioner, mens nøjagtig farvegengivelse hjælper med at holde tekst, medier og grafik ensartede fra stort set enhver vinkel.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XB2793QSU-B1
EAN: 4948570126781
Varenr.: 3449029
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" Quad HD IPS skærm - sort
-9%1.999 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" Quad HD IPS skærm - sort billede

Produktinformation

Arbejd skarpere på en 27" kontorskærmiiyama ProLite XB2793QSU-B1 giver dig et skarpt Quad HD 2560 × 1440 billede på 27" med IPS-panel for brede betragtningsvinkler og præcise farver. Den matte overflade reducerer genskin, og den høje lysstyrke på 350 cd/m² sikrer tydelige detaljer i både dokumenter, regneark og kreative projekter.Komfort og ydeevne til lange arbejdsdageSkærmen er skabt til kontorbrug med højdejustering op til 15 cm, tilt, drej og pivot, så du let finder en ergonomisk korrekt position. Low Blue Light og flimmerfri teknologi hjælper med at aflaste øjnene, mens AMD FreeSync og op til 75 Hz giver glidende bevægelse i video og let grafikarbejde. Indbyggede højttalere (2 × 2 W) samt hovedtelefonudgang gør det nemt at afspille lyd.Nem tilslutning og praktiske detaljerTilslut via HDMI 1.4 eller DisplayPort 1.2, og brug den indbyggede USB-hub (2 porte) til dit tilbehør. Kabelhåndtering og VESA 100 × 100 mm giver en pæn opsætning på skrivebord eller væg. OSD styres enkelt med et joystick.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (16:9) Quad HDPaneltype: IPS, mat skærmMaks. opdateringsfrekvens: 75 HzResponstid (MPRT): 1 msLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Farvedækning: sRGB 100 %, NTSC 72 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangUSB-hub: Ja, 2 downstream-porte (USB 2.0)Ergonomi: Højdejustering 15 cm, tilt, drej, pivotVESA-montering: 100 × 100 mmEnergiforbrug: 17 W (typ.), 0,4 W (standby), 0,3 W (slukket)Strømforsyning: Intern, 100–240 V, 50/60 HzMål med fod: B 61,3 × H 54,8 × D 22,45 cmVægt med fod: 5,7 kgIndbyggede højttalere: 2 stk., samlet 4 W RMS...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570126781
Varenr.: 2120961
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" Quad HD IPS skærm - sort
-9%2.019 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.433 kr1.433 krKøb
2Proshop DK1.445 kr1.445 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr3.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz i 91 dage. Laveste pris i perioden er 1.374 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.437 kr.

Den nuværende pris på 1.433 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for iiyama ProLite XB2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.433 kr42 kr (3%)
25. maj 20261.391 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.383 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.391 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.392 kr16 kr (1%)
18. maj 20261.376 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.374 kr8 kr (1%)
15. maj 20261.382 kr7 kr (1%)
14. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.388 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret