Gå til hovedindhold

iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

IiyamaEAN: 4948570126767
Pris fra 1.265 krtil 1.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 654 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.258 kr 16. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1265 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz
1.265 kr
Til butik
iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite X2793QSU-B1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: X2793QSU-B1
EAN: 4948570126767
Varenr.: 1003939908
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite X2793QSU - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
1.469 kr
Til butik
27" iiyama ProLite X2793QSU - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite X2793QSU-monitor giver et klart og behageligt hverdagsbillede til hjem og kontor, med IPS-billedkonsistens og et slankt kantdesign, der passer til multi-monitor-opsætninger. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Adaptive-Sync; Blue Light Reducer Function; Eye Comfort Mode; 4-side slim bezel; USB 2.0 hub Brede betragtningsvinkler, jævn bevægelseshåndtering og øjenkomfortfunktioner hjælper med at bevare skarpe billeder og reducere belastning under lange sessioner med arbejde, browsing og let gaming.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: X2793QSU-B1
EAN: 4948570126767
Varenr.: 3449028
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" Quad HD IPS skærm - sort
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" Quad HD IPS skærm - sort billede

Produktinformation

Skarp 27" kontorskærm til effektivt arbejdeiiyama ProLite X2793QSU-B1 leverer Quad HD-opløsning (2560 × 1440) på et 27" IPS-panel for klare detaljer og brede betragtningsvinkler. Den matte skærm reducerer genskin, og den flade konstruktion med slank ramme passer elegant ind på skrivebordet. Med indbyggede højttalere og USB-hub får du en ren og praktisk opsætning til hverdagens opgaver.Designet til komfort og flowSkærmen understøtter Low Blue Light og flimmerfri teknologi, så øjnene belastes mindre under lange arbejdsdage. AMD FreeSync og op til 75 Hz giver jævne bevægelser, når du ruller, redigerer eller ser video. Et intuitivt joystick gør det let at styre OSD-menuen, og kabelhåndtering holder bordet ryddeligt.Tilslutning og udstyrTilslut nemt via HDMI eller DisplayPort og brug hovedtelefonudgangen, når du ønsker privat lyd. Det indbyggede USB 2.0-hub med to downstream-porte gør det let at koble mus, tastatur eller USB-nøgler direkte til skærmen. VESA 100 × 100 mm giver fleksibel montering på arm eller væg.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (Quad HD)Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (dynamisk 80.000.000:1)Responstid: 1 ms MPRTOpdateringsfrekvens: op til 75 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio.; sRGB 100 %, NTSC 72 %Tilslutninger: 1 × HDMI 1.4, 1 × DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangUSB-hub: Indbygget, version 2.0, 2 downstream-porteHøjttalere: 2 × 2 WErgonomi: Tilt, VESA 100 × 100 mm, kabelhåndteringEnergiforbrug: 17 W typisk; standby 0,4 W; slukket 0,3 WStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz, intern strømforsyningMål med fod: B 61,3 × H 42,85 × D 19 cmVægt med fod: 4 kgMedfølgende kabler: HDMI 1,5 m, DisplayPort 1,8 m, USB 1,5 m, AC 1,5 m...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570126767
Varenr.: 2120970
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" Quad HD IPS skærm - sort
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.265 kr1.265 krKøb
2Proshop DK1.469 kr1.469 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr3.118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz i 90 dage. Laveste pris i perioden er 1.258 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 1.421 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.340 kr.

Den nuværende pris på 1.265 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for iiyama ProLite X2793QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. apr. 20261.265 kr1 kr (0%)
17. mar. 20261.264 kr6 kr (0%)
16. mar. 20261.258 kr161 kr (11%)
10. mar. 20261.419 kr5 kr (0%)
6. mar. 20261.414 kr7 kr (0%)
5. mar. 20261.421 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret