Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

IiyamaEAN: 4948570127443
Pris fra 1.349 krtil 2.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 670 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.318 kr 7. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1349 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz
1.349 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2791QS-B1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB2791QS-B1
EAN: 4948570127443
Varenr.: 1003939910
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XB2791QS - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
1.377 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XB2791QS - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2791QS monitor leverer skarpe QHD-detaljer og behagelig visning til daglig produktivitet, indhold og let gaming, med et IPS-panel for ensartede farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Blue Light Reducer; Flicker-Free; Højde/tilt/sving/pivot-justerbar stander; Slank ramme; Kabelstyring Nøjagtig sRGB-dækning, fleksibel ergonomi og øjenkomfortfunktioner hjælper dig med at holde fokus med skarpe billeder på tværs af dokumenter, kreative opgaver og underholdning.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XB2791QS-B1
EAN: 4948570127443
Varenr.: 3453981
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS skærm - Quad HD (2560 × 1440), sort
-5%1.999 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS skærm - Quad HD (2560 × 1440), sort billede

Produktinformation

Arbejd skarpere med en 27" IPS kontorskærmiiyama ProLite XB2791QS-B1 leverer Quad HD-opløsning på 2560 × 1440 for masser af plads til vinduer, regneark og kreative værktøjer. IPS-panelet giver stabile farver og brede betragtningsvinkler på 178°/178°, mens den matte overflade reducerer genskin i lyse lokaler. Med indbyggede højttalere og tilslutning via HDMI eller DisplayPort er du hurtigt i gang på kontor eller hjemmearbejdsplads.Komfort og ydeevne til lange arbejdsdageSkærmen er designet til produktivitet med højdejustering op til 15 cm, vip, drej og pivot, så du kan finde en ergonomisk korrekt position - også i stående format til dokumenter. Øjne skånes af Flicker-free og Low Blue Light teknologi. Op til 75 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT sikrer flydende bevægelser, og AMD FreeSync hjælper med at minimere tearing i understøttede scenarier.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (16:9) Quad HDPanel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Farver: 16,7 mio.; sRGB 100 %, NTSC 72 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Opdateringshastighed: maks. 75 HzResponstid: 1 ms MPRTHøjttalere: 2 × 2 WTilslutninger: 1 × HDMI 1.4, 1 × DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangSynlig størrelse: 59,7 × 33,6 cmErgonomi: højde 15 cm, vip, drej, pivot; kabelhåndteringVESA: 100 × 100 mm; Kensington-låsStrømforbrug: 17 W (typ.), 0,4 W (standby), 0,3 W (slukket)Energi (SDR): 17,1 kWh pr. 1.000 t; klasse DMål med fod: B 61,3 × D 22,45 × H 54,8 cmVægt med fod: 5,4 kgMedfølgende kabler: HDMI (1,5 m), strøm (1,5 m)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127443
Varenr.: 2119843
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS skærm - Quad HD (2560 × 1440), sort
-5%2.019 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.349 kr1.349 krKøb
2Proshop DK1.377 kr1.377 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr3.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz i 78 dage. Laveste pris i perioden er 1.318 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 1.408 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.348 kr.

Den nuværende pris på 1.349 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for iiyama ProLite XB2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.349 kr6 kr (0%)
27. maj 20261.343 kr6 kr (0%)
26. maj 20261.349 kr6 kr (0%)
25. maj 20261.343 kr6 kr (0%)
24. maj 20261.349 kr29 kr (2%)
23. maj 20261.378 kr27 kr (2%)
22. maj 20261.351 kr25 kr (2%)
21. maj 20261.326 kr25 kr (2%)
20. maj 20261.351 kr25 kr (2%)
18. maj 20261.326 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret