Gå til hovedindhold

iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

IiyamaEAN: 4948570127436
Pris fra 1.180 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 639 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1180 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz
1.180 kr
Til butik
iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite X2791QS-B1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: X2791QS-B1
EAN: 4948570127436
Varenr.: 1003939907
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite X2791QS - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
1.247 kr
Til butik
27" iiyama ProLite X2791QS - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite X2791QS monitor leverer skarp QHD-klarhed og behagelig visning til daglig produktivitet, multitasking og let underholdning, med et IPS-panel for brede betragtningsvinkler og ensartede farver. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Adaptive-Sync; Blue Light Reducer; Flicker-Free Slanke rammer, jævn bevægelse og øjenkomfortfunktioner gør den til et praktisk valg til lange arbejdssessioner og flydende visning på tværs af mange typer indhold.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: X2791QS-B1
EAN: 4948570127436
Varenr.: 3453977
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS skærm - Quad HD, 75 Hz, sort
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS skærm - Quad HD, 75 Hz, sort billede

Produktinformation

Skarp og komfortabel kontorskærm i Quad HDiiyama ProLite X2791QS-B1 er en 27" IPS-skærm, der leverer 2560 × 1440 Quad HD opløsning for masser af arbejdsplads og knivskarpe detaljer. IPS-panelet giver brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver med 100 % sRGB - ideelt til kontor, studie og hjemmearbejdsplads. Den matte overflade mindsker genskin, mens flimmerfri teknologi og Low Blue Light gør lange arbejdsdage mere behagelige.Praktiske funktioner til hverdagenSkærmen har indbyggede stereohøjttalere (2 × 2 W) og en slank ramme, der passer flot på skrivebordet eller i fler-skærms opsætninger. Med op til 75 Hz opdateringshastighed og AMD FreeSync får du et glat billede i daglige opgaver. Tilslutningen er enkel via HDMI 1.4 eller DisplayPort 1.2, og et hovedtelefonstik giver fleksibel lyd. VESA 100 × 100 mm gør det let at montere på arm eller væg.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (Quad HD)Panel: IPS, mat, fladLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farver: 16,7 mio., sRGB: 100 %, NTSC: 72 %Synsvinkel: 178°/178°Opdateringshastighed: 75 HzResponstid (MPRT): 1 msTilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangLyd: 2 højttalere, samlet 4 WErgonomi: Vipbar, kabelstyring, Kensington-låsVESA-montering: 100 × 100 mmStrømforbrug: 17 W (typisk), 0,4 W (standby), 0,3 W (slukket)Strømforsyning: Intern, 100–240 V, 50/60 HzMål med fod: B 61,3 × H 42,85 × D 19 cmVægt med fod: 3,8 kgMedfølgende kabler: HDMI (1,5 m), strøm (1,5 m)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127436
Varenr.: 2120989
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS skærm - Quad HD, 75 Hz, sort
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.180 kr1.180 krKøb
2Proshop DK1.247 kr1.247 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr3.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz i 78 dage. Laveste pris i perioden er 1.180 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 1.237 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.206 kr.

Den nuværende pris på 1.180 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for iiyama ProLite X2791QS-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. mar. 20261.180 kr57 kr (5%)
19. mar. 20261.237 kr35 kr (3%)
18. mar. 20261.202 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret