Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

IiyamaEAN: 4948570125883
Pris fra 1.568 krtil 2.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 751 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1568 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz
1.568 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2797QSU-W1 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - hvid, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB2797QSU-W1
EAN: 4948570125883
Varenr.: 1003939913
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XB2797QSU - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS - 4.5W USB-C
1.597 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XB2797QSU - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS - 4.5W USB-C billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB2797QSU-W1 monitor giver skarpe QHD-detaljer og behagelig visning til daglig produktivitet, let gaming og medier. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 4.5W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: Adaptive-Sync; Flicker-Free; Eye comfort mode; USB 3.2 Gen 1/USB-C hub Præcise IPS-farver, mere flydende bevægelser og øjenkomfortfunktioner gør den til et praktisk valg til lange arbejdsdage og afslappet underholdning med reduceret screen tearing.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XB2797QSU-W1
EAN: 4948570125883
Varenr.: 3449031
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS-skærm - Quad HD 2560×1440, hvid
2.299 kr
Til butik
iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS-skærm - Quad HD 2560×1440, hvid billede

Produktinformation

Fordele ved 27" IPS-skærm til kontor og hjemmearbejdeiiyama ProLite XB2797QSU-W1 er en elegant, hvid 27-tommer skærm, der leverer skarp Quad HD-opløsning (2560 × 1440) og brede betragtningsvinkler fra et IPS-panel. Med mat overflade, fladt panel og 100 % sRGB-farvedækning får du et klart og behageligt billede til dokumenter, regneark og kreativt arbejde.Komfort og tilslutninger til arbejdsdagenSkærmen er skabt til business med fleksibel ergonomi: højdejustering op til 15 cm, tilt, pivot og drejefunktion. Flicker-free teknologi øger komforten ved lange arbejdsdage. Du får praktisk USB-hub (4 downstream-porte) til tilbehør samt 2×HDMI og DisplayPort til nem tilslutning. Indbyggede stereohøjttalere (2×2 W) gør det let at afspille lyd uden ekstra udstyr.Flydende visning og effektivt strømforbrugOp til 75 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT giver en glidende oplevelse i daglige opgaver. Typisk effektforbrug er 16 W, og der er understøttelse af AMD FreeSync.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cm (synligt: 59,7 × 33,6 cm)Opløsning: 2560 × 1440 (16:9), Quad HDPaneltype: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farver: 16,7 mio., sRGB 100 %, NTSC 72 %Synsvinkler: 178°/178°Opdateringshastighed: 75 HzResponstid (MPRT): 1 msTilslutninger: 2×HDMI (1,4), 1×DisplayPort (1,2), hovedtelefonudgangUSB-hub: 3.2 Gen 1, 4 downstream-porteHøjttalere: 2×2 WErgonomi: højdejustering 15 cm, pivot, tilt, drej (±60°)Montering: VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrøm: intern strømforsyning, 100–240 V, 50/60 HzForbrug: typisk 16 W; standby 0,5 W; slukket 0,3 WMål med fod: B 61,3 × H 54,8 × D 20,9 cmVægt med fod: 5,4 kgMedfølgende kabler: HDMI (1,5 m), DisplayPort (1,8 m), USB (1,5 m), AC (1,5 m)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570125883
Varenr.: 2160731
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS-skærm - Quad HD 2560×1440, hvid
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.568 kr1.568 krKøb
2Proshop DK1.597 kr1.597 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr3.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz i 91 dage. Laveste pris i perioden er 1.568 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.832 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.678 kr.

Den nuværende pris på 1.568 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for iiyama ProLite XB2797QSU-W1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.568 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.569 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.570 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.569 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.572 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.570 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.569 kr34 kr (2%)
24. apr. 20261.603 kr37 kr (2%)
21. apr. 20261.640 kr2 kr (0%)
19. apr. 20261.642 kr33 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret