Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211106348
Pris fra 153 krtil 701,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 548,25 kr (78% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 153 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress bøjning 90° 28 Rødgods/blank, 106348
153 kr
Til butik
Viega Sanpress bøjning 90° 28 Rødgods/blank, 106348 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 106348
EAN: 4015211106348
Varenr.: 2904566
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 28 mm
153 kr
Til butik
Viega Sanipress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 28 mm billede

Produktinformation

Viega Sanipress 28 mm vinkel i 90° til brugsvand med muffe/muffe Egenskaber: Til brugsvand, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug Med SCContur Rødgods eller siliciumbronze Prestilslutning, indstiksende

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 28 mm
EAN: 4015211106348
Varenr.: 035502028
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur
155 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress vinkel, 90°, brugsvand, muffe/muffe, 28 mm
163 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Bøjn Mf/Mf 90Gr 28
178,63 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress bøjn mf/mf 90gr 28
183,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress bøjning 28 mm. 90 °. Muffe-muffe
188 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Sanpress bøjning 28 mm. 90°. Muffe-muffe
701,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK153 kr192 krKøb
2LavprisVVS153 kr153 krKøb
3CS MEGASTORE DK155 kr194 krKøb
4BilligVVS DK163 kr163 krKøb
5Billigelogvvs.dk178,63 kr178,63 krKøb
6MaintainIt183,75 kr183,75 krKøb
7Elvvs.dk188 kr188 krKøb
8vvsfittings.dk701,25 kr701,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur i 166 dage. Laveste pris i perioden er 151 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 164 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 157 kr.

Den nuværende pris på 153 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 90 grader 28 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026153 kr8 kr (5%)
30. apr. 2026161 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026162 kr4 kr (3%)
14. feb. 2026158 kr6 kr (4%)
7. jan. 2026164 kr8 kr (5%)
2. jan. 2026156 kr4 kr (3%)
1. jan. 2026152 kr4 kr (3%)
31. dec. 2025156 kr4 kr (3%)
21. dec. 2025152 kr1 kr (1%)
20. dec. 2025151 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret