Gå til hovedindhold

BlueWalker UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W

BlueWalkerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4260074979985
Pris fra 7.157 krtil 10.624 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.467 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.155 kr 28. maj

Sammenlign priser på UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7157 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 UPS
7.157 kr
Til butik
PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - 3000 watt - 3000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 9 - 2U

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Artikel nr.: 10122115
EAN: 4260074979985
Varenr.: 992597874
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BlueWalker 10122115 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 3000VA/3000W - On-Line UPS
7.885 kr
Til butik
BlueWalker 10122115 - PowerWalker VFI RMG PF1 - 3000VA/3000W - On-Line UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI RMG PF1 3000VA/3000W UPS med IEC C20 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 3000VA Udgangseffekt (W): 3000W Topologi: On-Line Bølgeform: Pure Sine Wave Udgangsstik Typer: 8 x IEC C13 + 1 x IEC C19 Indgangsstik Typer: IEC C20Highlights Unity Power Factor 1.0 LCD Display Intelligent Slot...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Kategori: UPS
Artikel nr.: 10122115
EAN: 4260074979985
Varenr.: 2607796
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W
-8%8.799 kr
Før 9.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W billede

Produktinformation

Stabil strømforsyning med online UPSPowerWalker VFI 3000 RMG PF1 er en online UPS til rack eller tårn, der leverer kontinuerlig, ren sinus og beskytter kritisk it-udstyr, netværk og servere mod udfald og forstyrrelser. Med udgangseffekt på 3.000 W og kapacitet på 3 kVA holder den dine systemer kørende ved strømsvigt og sikrer ensartet spænding med kun 1 % regulering.Fordele ved UPS i elinstallationDen høje effektfaktor på 0,99 og lav THD på både indgang (1,6 %) og udgang (2 %) giver effektiv og stabil drift i professionelle miljøer. Enheden har LCD-display for overblik, EPO (Emergency Power Off) og lynbeskyttelse for modem, fax og netværk. Backup-tiden er typisk 10,1 minutter ved halv belastning og 3 minutter ved fuld belastning, og batterierne oplades på ca. 3 timer.Fleksibel installation og tilslutningFormfaktoren kan både monteres i rack og anvendes som tårn. Du får mange tilslutninger: 9 udtag type F samt C13/C19, USB og RS‑232 til styring samt RJ‑45/RJ‑11 pass‑through. Støjniveauet er 50 dB, og driftstemperaturen er 0–40 °C, så den passer til de fleste teknikrum.Topologi: Dobbeltkonvertering (online)Udgangseffekt: 3.000 W / 3 kVAUdgangsspænding: 200–240 V, regulering 1 %Bølgeform: SinusIndgangsspænding: 110–300 VIndgangsfrekvens: 40–70 HzEffektfaktor: 0,99THD (indgang/udgang): 1,6 % / 2 %Crestfaktor: 3:1Støjniveau: 50 dBBatteri: 6 × 12 V, 9 Ah; opladning ca. 3 timerBackup-tid: 10,1 min (½ belastning), 3 min (fuld belastning)Tilslutninger: 9× type F, C13/C19, USB 2.0, RS‑232, RJ‑45, RJ‑11, EPOStrømstik: C14 koblingDisplay: LCDFormfaktor: Rack/tårnDriftsmiljø: 0–40 °C; 20–95 % RHMål (H × B × D): 31,8 × 19,0 × 63,0 cmVægt: 27,5 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 31.75g
EAN: 4260074979985
Varenr.: 1905669
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W
-8%8.819 kr
Før 9.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Powerwalker Vfi 3000 Rmg 3000va 3000w
10.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.157 kr7.157 krKøb
2Proshop DK7.885 kr7.885 krKøb
3Boligcenter DK8.799 kr8.799 krKøb
4Vivas DK8.819 kr10.018 krKøb
5Dustin DK10.624 kr11.122,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W

PriceData har fulgt prisen på UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W i 182 dage. Laveste pris i perioden er 7.134 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 8.020 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.317 kr.

Den nuværende pris på 7.157 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for UPS PowerWalker VFI 3000 RMG PF1 - online dobbeltkonvertering 3 kVA / 3.000 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.157 kr2 kr (0%)
28. maj 20267.155 kr2 kr (0%)
23. maj 20267.157 kr10 kr (0%)
22. maj 20267.167 kr9 kr (0%)
20. maj 20267.158 kr800 kr (10%)
19. maj 20267.958 kr73 kr (1%)
16. maj 20267.885 kr727 kr (10%)
14. maj 20267.158 kr1 kr (0%)
6. maj 20267.157 kr1 kr (0%)
3. maj 20267.158 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret