Gå til hovedindhold

BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS

BlueWalkerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4260074982503
Pris fra 3.645 krtil 4.271 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 626 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.447 kr 7. apr.

Sammenlign priser på BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3645 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PowerWalker VFI 3000 AT FR UPS 2700Watt 3000VA
3.645 kr
Til butik
PowerWalker VFI 3000 AT FR UPS 2700Watt 3000VA billede

Produktinformation

PowerWalker VFI 3000 AT FR - UPS - AC 80 - 300 V - 2700 watt - 3000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 5

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Artikel nr.: VFI 3000 AT FR
EAN: 4260074982503
Varenr.: 998076611
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS on-line 3 kVA - PowerWalker VFI 3000 AT FR
-2%4.099 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS on-line 3 kVA - PowerWalker VFI 3000 AT FR billede

Produktinformation

Stabil strøm med UPS on-line 3 kVAPowerWalker VFI 3000 AT FR er en on-line UPS til dig, der vil beskytte servere, netværksudstyr og følsom elektronik mod udfald og spændingsudsving. Den dobbelte konvertering leverer ren sinuskurve med præcis spændingsregulering på ±1 % og en udgangseffekt på 2.700 W. En tydelig LCD-skærm giver status for input/output, belastning og batteri, så du altid har overblik.Driftssikker ydeevne til professionelle miljøerUPS’en arbejder ved 40–70 Hz og har en effektivitet på 91 %. Med 6 interne 12 V batterier (9 Ah) får du typisk 11 minutters backup ved halv belastning og 3,5 minut ved fuld belastning - nok til kontrolleret nedlukning eller overgang til generator. Enheden er udført som tårnmodel i sort, har indbygget blæser og 4 franske type E-udtag. Tilslutning og styring klares via USB (Type-B) eller RS-232, og der medfølger kabler.UPS-topologi: Dobbelt konvertering (online)Udgangseffekt: 2.700 W / 3 kVAUdgangsspænding: 208–240 V, regulering ±1 %, THD 5 %Udgangsfrekvens: regulering ±0,5 HzBølgeform: Ren sinusInputspænding: 80–300 V, 40–70 HzInput power factor: 0,99Effektivitet: 91 %Backup-tid: 11 min (½ belastning), 3,5 min (fuld belastning)Batteri: 6 × 12 V, kapacitet 9 Ah, opladningstid 4 tUdtag: 4 × type E, strømstik: C20 koblingPorter: 1 × USB 2.0 (Type-B), 1 × RS-232Formfaktor: Tårn, farve: Sort, display: LCDDriftsområde: 0–40 °C, 20–90 % RHMål (H × B × D): 34,2 × 19,6 × 41,6 cmVægt: 25,4 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 27.3g
EAN: 4260074982503
Varenr.: 2000449
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS on-line 3 kVA - PowerWalker VFI 3000 AT FR
-2%4.119 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS on-line 3 kVA - PowerWalker VFI 3000 AT FR billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 27.3g
EAN: 4260074982503
Varenr.: 2000449
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS
4.271 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.645 kr3.645 krKøb
2Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
3Vivas DK4.119 kr4.378 krKøb
4Proshop DK4.271 kr4.271 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS

PriceData har fulgt prisen på BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS i 145 dage. Laveste pris i perioden er 3.447 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 4.130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.683 kr.

Den nuværende pris på 3.645 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for BlueWalker 10122185 - VFI 3000 AT - 3000VA/2700W - On-Line UPS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.645 kr3 kr (0%)
31. maj 20263.648 kr8 kr (0%)
30. maj 20263.640 kr2 kr (0%)
29. maj 20263.638 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.637 kr2 kr (0%)
24. maj 20263.635 kr6 kr (0%)
23. maj 20263.629 kr4 kr (0%)
22. maj 20263.625 kr7 kr (0%)
20. maj 20263.632 kr4 kr (0%)
17. maj 20263.628 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret