Gå til hovedindhold

BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS

BlueWalkerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4260074982480
Pris fra 1.735 krtil 2.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 484 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.665 kr 7. apr.

Sammenlign priser på BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1735 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PowerWalker VFI 1000 AT FR UPS 900Watt 1000VA
1.735 kr
Til butik
PowerWalker VFI 1000 AT FR UPS 900Watt 1000VA billede

Produktinformation

PowerWalker VFI 1000 AT FR - UPS - AC 80 - 300 V - 900 watt - 1000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 3

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Artikel nr.: VFI 1000 AT FR
EAN: 4260074982480
Varenr.: 998020057
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS
1.885 kr
Til butik
BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI AT 1000VA/900W UPS med IEC C14-UK Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 1000VA Udgangseffekt (W): 900W Topologi: On-Line Bølgeform: Pure Sine Wave Udgangsstik Typer: 3 x Schuko CEE 7/5 Indgangsstik Typer: IEC C14-UKHighlights AVR LCD Display Intelligent SlotAdvarsel French Outlets...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Kategori: UPS
Artikel nr.: 10122183
EAN: 4260074982480
Varenr.: 2876991
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS on-line 1 kVA - PowerWalker VFI 1000 AT FR
2.199 kr
Til butik
UPS on-line 1 kVA - PowerWalker VFI 1000 AT FR billede

Produktinformation

Stabil strøm med UPS on-line til servere og netværkPowerWalker VFI 1000 AT FR er en online dobbeltkonverterende UPS, der leverer ren sinuskurve og øjeblikkelig (0 ms) overgang ved strømsvigt. Med 900 W udgangseffekt, præcis spændingsregulering på ±1 % og frekvensregulering på ±0,5 Hz beskytter den følsomt udstyr som pc’er, netværksudstyr og mindre servere.Driftsikker og brugervenligUPS’en arbejder i området 80–300 V og 40–70 Hz, har input power factor 0,99 og effektivitet på 88 %. LCD-displayet giver klar status, og tårnformfaktoren gør den nem at placere. Der er 3 udtag (type E), USB (Type-B) og RS-232 til styring og overvågning.Backup og miljøVed fuld last giver batterierne typisk 3,5 min backup og 11 min ved halv last. Batteripakken består af 2 × 12 V / 9 Ah med ca. 4 timers genopladning. Indbygget blæser hjælper kølingen, og enheden er beregnet til 0–40 °C og 20–90 % relativ fugtighed.Topologi: Dobbeltkonverterende (online)Udgangseffekt: 900 W / 1 kVAUdgangsbølgeform: Ren sinusSpændingsregulering: ±1 % (208–240 V)Frekvensregulering: ±0,5 HzInput: 80–300 V, 40–70 Hz, effektfaktor 0,99Crest factor: 3:1Effektivitet: 88 %Backup-tid: 3,5 min (fuld last), 11 min (½ last)Batterier: 2 × 12 V, 9 Ah; opladningstid ca. 4 timerUdtag: 3 × type E; strømstik: C14Porter: USB 2.0 (Type-B), RS-232Display: LCD; indbygget blæserDriftsområde: 0–40 °C; 20–90 % RHMål (H × B × D): 19,1 × 14,0 × 32,7 cmVægt: 9,11 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 10.1g
EAN: 4260074982480
Varenr.: 1920710
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS on-line 1 kVA - PowerWalker VFI 1000 AT FR
2.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.735 kr1.735 krKøb
2Proshop DK1.885 kr1.885 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS

PriceData har fulgt prisen på BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.665 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 1.848 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.729 kr.

Den nuværende pris på 1.735 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for BlueWalker 10122183 - PowerWalker VFI AT - 1000VA/900W - On-Line UPS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.735 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.734 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.735 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.733 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.735 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.734 kr3 kr (0%)
20. maj 20261.737 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.735 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.737 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.734 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret