Gå til hovedindhold

Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm

UnidrainSanitetEAN: 5707692001142
Pris fra 294 krtil 756 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 462 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 291 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 294 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine rist Column, 900 mm
294 kr
Til butik
Unidrain ClassicLine rist Column, 900 mm billede

Produktinformation

Risten lægges på et forsænket leje i rammen, som sikrer præcis placering. Kan kun benyttes med ClassicLine ramme.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1602.0900
EAN: 5707692001142
Varenr.: 2901061
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1602 Column rist, 900 mm, rustfrit stål
329 kr
Til butik
Unidrain 1602 Column rist, 900 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

For at skabe et komplet Unidrain Classic gulvafløb skal du som minimum bruge følgende: afløbsarmatur, udløbshus, ramme og rist. Trævlesi kan tilkøbes efter ønske. AfløbsarmaturAfløbsarmatur vælges ud fra placeringen i forhold til væggene. Afløbsarmaturern...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 900mm
EAN: 5707692001142
Varenr.: 155015290
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1602 Column rist, 900 mm, rustfrit stål
329 kr
Til butik
Unidrain 1602 Column rist, 900 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

Column rist - elegance i badet Denne rist er designet til at komplementere ClassicLine-rammen. Risten er nem at placere præcist, da den placeres på et forsænket leje i rammen. Vær opmærksom på, at dette produkt kun kan anvendes med ClassicLine-rammen.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 900mm
EAN: 5707692001142
Varenr.: 155015290
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 900 mm Column rist til Unidrain rendeafløbsarmatur
340,68 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rist Column Længde 900 Mm
361,26 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rist column længde 900 mm
376,25 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Rist Linje Column 900 Mm Børstet stål
379 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm
756 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK294 kr333 krKøb
2BilligVVS DK329 kr329 krKøb
3CompletVVS329 kr329 krKøb
4EL-GROSSISTEN340,68 kr340,68 krKøb
5Billigelogvvs.dk361,26 kr361,26 krKøb
6MaintainIt376,25 kr376,25 krKøb
7Homeshop DK379 kr379 krKøb
8CS MEGASTORE DK756 kr955 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm i 166 dage. Laveste pris i perioden er 291 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 307 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 297 kr.

Den nuværende pris på 294 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 900 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026294 kr9 kr (3%)
12. maj 2026303 kr9 kr (3%)
30. apr. 2026294 kr2 kr (1%)
28. apr. 2026292 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026293 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026291 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026292 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026293 kr2 kr (1%)
20. apr. 2026291 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026292 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret