Gå til hovedindhold

Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm

UnidrainSanitetEAN: 5707692008257
Pris fra 528 krtil 688,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 160,75 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 526 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 528 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine rist Anniversario, 900 mm
528 kr
Til butik
Unidrain ClassicLine rist Anniversario, 900 mm billede

Produktinformation

Risten lægges på et forsænket leje i rammen, som sikrer præcis placering. Kan kun benyttes med ClassicLine ramme.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1606.0900
EAN: 5707692008257
Varenr.: 2901044
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1606 Anniversario rist, 900 mm, rustfrit stål
569 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1606 Anniversario rist, 900 mm, rustfrit stål
595 kr
Til butik
Unidrain 1606 Anniversario rist, 900 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

For at skabe et komplet Unidrain Classic gulvafløb skal du som minimum bruge følgende: afløbsarmatur, udløbshus, ramme og rist. Trævlesi kan tilkøbes efter ønske. AfløbsarmaturAfløbsarmatur vælges ud fra placeringen i forhold til væggene. Afløbsarmaturern...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 900 mm
EAN: 5707692008257
Varenr.: 155015890
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1606 Anniversario rist, 900 mm, rustfrit stål
599 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Classicline Anniversario - 900 mm
610 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 900 mm Anniversario rist t/Unidrain rendeafløbsarmatur
620,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm
629 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rist anniversario 900 mm
680 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Classicline Anniversario rist 900 mm
688,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK528 kr567 krKøb
2LavprisVVS569 kr569 krKøb
3BilligVVS DK595 kr595 krKøb
4CompletVVS599 kr599 krKøb
5WATTOO.DK610 kr610 krKøb
6EL-GROSSISTEN620,75 kr620,75 krKøb
7CS MEGASTORE DK629 kr668 krKøb
8MaintainIt680 kr680 krKøb
9vvsfittings.dk688,75 kr688,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm i 148 dage. Laveste pris i perioden er 526 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 545 kr.

Den nuværende pris på 528 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Anniversario i længde 900 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026528 kr1 kr (0%)
29. maj 2026529 kr1 kr (0%)
28. maj 2026530 kr1 kr (0%)
27. maj 2026531 kr1 kr (0%)
25. maj 2026532 kr1 kr (0%)
24. maj 2026533 kr1 kr (0%)
22. maj 2026534 kr1 kr (0%)
21. maj 2026535 kr1 kr (0%)
20. maj 2026536 kr1 kr (0%)
19. maj 2026537 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret