Gå til hovedindhold

Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm

UnidrainSanitetPræcis placeringModerne badeværelserEAN: 5707692002309

Unidrain ClassicLine rist Column 1000 mm i rustfrit stål. Præcis placering på ramme, eksklusivt til ClassicLine-serien. Dansk kvalitet og design. Læs mere

Pris fra 329 krtil 408,75 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 79,75 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 319 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
ClassicLine Column rist - 1000 mm
329 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain rist L1000mm Column design. Unidrain 1602
329 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine rist Column, 1000 mm
330 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1602 Column rist, 1000 mm, rustfrit stål
359 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RIST COLUMN LÆNGDE 1000 MM
364,79 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1602 Column rist, 1000 mm, rustfrit stål
379 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rist Column Længde 1000 Mm
387,04 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1602 Column rist, 1000 mm, rustfrit stål
389 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Rist Linje Column 1000 Mm Børstet stål
399 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1000 mm Column rist til Unidrain rendeafløbsarmatur
400,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rist column længde 1000 mm
402,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm
403 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Classicline Column rist 1000 mm
408,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK329 kr329 krKøb
2Elvvs.dk329 kr329 krKøb
3Proshop DK330 kr369 krKøb
4LavprisVVS359 kr359 krKøb
5EL-GROSSISTEN364,79 kr364,79 krKøb
6BilligVVS DK379 kr379 krKøb
7Billigelogvvs.dk387,04 kr387,04 krKøb
8CompletVVS389 kr389 krKøb
9Homeshop DK399 kr399 krKøb
10VVS.dk400,75 kr400,75 krKøb
11MaintainIt402,5 kr402,5 krKøb
12CS MEGASTORE DK403 kr442 krKøb
13vvsfittings.dk408,75 kr408,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Unidrain ClassicLine rist Column 1000 mm

Unidrain

Unidrain ClassicLine rist Column 1000 mm i rustfrit stål. Præcis placering på ramme, eksklusivt til ClassicLine-serien. Dansk kvalitet og design.

• afløbsrist
• gulvafløb
• rist
• drain
• unidrain rist
• classicline
• rustfrit stål rist
• column rist
• Moderne badeværelser
• Præcis placering

Beskrivelse

Unidrain ClassicLine rist Column 1000 mm er en elegant gulvafløbsrist fremstillet i massivt rustfrit AISI 304 stål med børstet finish. Risten lægges på et forsænket leje i ClassicLine rammen, som sikrer præcis placering og et æstetisk flot resultat. Den er specielt designet til kun at kunne benyttes med Unidrain ClassicLine ramme-systemet. Med sin 1000 mm længde og klassiske column-design, tilbyder den både funktionalitet og skandinavisk design-æstetik. Produktet er ideelt til moderne badeværelser og vådzoner, hvor både kvalitet og udseende er i fokus. Unidrain er kendt for deres innovative afløbsløsninger og denne rist er et perfekt eksempel på dansk håndværk og kvalitet.

Specifikationer

model:1602.1000
design:Column
finish:Børstet
længde:1000 mm
tykkelse:3 mm
materiale:AISI 304 rustfrit stål
installation:Forsænket leje
kompatibilitet:ClassicLine ramme
producent_varenr:155015300

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er risten kompatibel med alle rammetyper?

Nej, ClassicLine rist Column kan kun benyttes med Unidrain ClassicLine ramme-systemet på grund af det specielle forsænkede leje.

Hvilket materiale er risten lavet af?

Risten er fremstillet i 3 mm massiv AISI 304 rustfrit stål med børstet finish for optimal holdbarhed og æstetik.

Hvordan sikres præcis placering af risten?

Risten lægges på et forsænket leje i ClassicLine rammen, som sikrer perfekt placering og et professionelt finish.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm i 165 dage. Laveste pris i perioden er 319 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 336 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 325 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Column i længde 1000 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026329 kr1 kr (0%)
13. maj 2026330 kr6 kr (2%)
12. maj 2026336 kr6 kr (2%)
29. apr. 2026330 kr2 kr (1%)
26. apr. 2026328 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026326 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026328 kr7 kr (2%)
22. apr. 2026321 kr4 kr (1%)
21. apr. 2026325 kr6 kr (2%)
20. apr. 2026319 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret