Gå til hovedindhold

TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6

Pris fra 1.390 krtil 1.799 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 409 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.379 kr 2. maj

Sammenlign priser på TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1390 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6
1.390 kr
Til butik
TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6 billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Trådløse routere & AP
Farve: 4
Artikel nr.: DECO X20 (3-PACK)
EAN: 6935364086947
Varenr.: 6429831
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Deco X20 Wi-Fi-system
1.391 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Deco X20 (3-pak) Wi-Fi 6 AX1800 Mesh Wi-Fi-system til hele hjemmet
1.448 kr
Til butik
TP-Link Deco X20 (3-pak) Wi-Fi 6 AX1800 Mesh Wi-Fi-system til hele hjemmet billede

Produktinformation

AX1800 Whole Home Mesh Wi-Fi 6 System Deco X20, Hurtigere forbindelser: Wi-Fi 6-hastigheder på op til 1.800 Mbps - 1.201 Mbps på 5 GHz og 574 Mbps på 2,4 GHz. Tilslut flere enheder: OFDMA- og MU-MIMO-teknologi firdobler kapaciteten for at muliggøre samtidig transmission til flere enheder. Forbedret sømløs dækning: Opnå problemfri dækning i hele hjemmet med et klarere og stærkere Wi-Fi-signal i hele hjemmet genereret af Wi-Fi 6. Ultra-lav latenstid: Større reduktion i latenstid muliggør mere responsiv gaming og videochat. Et samlet netværk: Flere enheder danner et netværk for hele hjemmet, der automatisk vælger den bedste forbindelse, når du bevæger dig rundt i dit hjem. Total sikkerhed: WPA3-kryptering og TP-Link HomeCareTM giver personlige funktioner, herunder forældrekontrol, antivirus og Quality of Service (QoS) for at sikre en mere sikker online-oplevelse. Opsætning gjort nemmere end nogensinde: Deco-appen guider dig gennem opsætningen trin for trin. Avanceret mesh drevet af Wi-Fi 6, Med Wi-Fi 6-teknologi er Deco-netværket til hele hjemmet designet til at give et stort løft i dækning, hastighed og samlet kapacitet. Brug det nyeste mesh-wi-fi og nyd fremtidens netværk, der indlæses hurtigere og forbinder mere. △, Wi-Fi Dead Zone Killer, Med klarere og stærkere signaler, der forbedres af BSS Color og Beamforming, øger Deco X20 Wi-Fi i hele hjemmet op til 5.800 ft2 (3-pak).† Trådløse forbindelser og valgfri Ethernet-backhaul arbejder sammen for at forbinde Deco-enheder, hvilket giver endnu hurtigere netværkshastigheder og virkelig sømløs dækning. Vil du have mere dækning? Du skal blot tilføje endnu en Deco. Ægte sømløs roaming for større oplevelser, TP-Link Mesh betyder, at Deco-enheder arbejder sammen om at danne ét samlet netværk. Din telefon eller tablet opretter automatisk forbindelse til den hurtigste Deco, når du bevæger dig rundt i dit hjem, hvilket skaber en virkelig sømløs wi-fi-oplevelse. ‡, Flere forbindelser til opslugende streaming, Nyd et mere effektivt netværk med 4× den gennemsnitlige gennemstrømning på tilsluttede enheder i tætte miljøer takket være Wi-Fi 6-teknologi△. Deco X20 er testet til at forbinde over 150 enheder uden at trække ydelsen ned†. Stærkt reduceret forsinkelse, mere sjov, Wi-Fi 6 bringer stabile og responsive Wi-Fi-forbindelser til morgendagens hyperforbundne hjem. Nyd mere responsive spil og problemfri videochat, selv når flere kompatible enheder er tilsluttet og sender data på samme tid△. Opsætningen er lige blevet meget nemmere, Pak Deco ud, installer appen, og følg så blot anvisningerne på skærmen. Deco-appen tager sig af resten og får dit netværk op at køre på få minutter. △ Brug af Wi-Fi 6 og andre funktioner, herunder OFDMA, MU-MIMO, 1024-QAM og BSS Color, kræver, at klienterne også understøtter de tilsvarende funktioner. †Maksimale trådløse signalhastigheder er de fysiske hastigheder, der stammer fra IEEE Standard 802.11-specifikationer. Faktisk trådløs datagennemstrømning og trådløs dækning samt antallet af tilsluttede enheder er ikke garanteret og vil variere som følge af netværksforhold, klientbegrænsninger og miljøfaktorer, herunder byggematerialer, forhindringer, trafikmængde og -tæthed samt klientens placering. ‡Klienter skal understøtte 802.11k/v/r og kan kræve yderligere opsætning. Ydeevnen kan variere afhængigt af klientenheden, §HomeCareTM Pro er gratis i de første par måneder efter abonnementet. Tjek venligst: www.TP-Link.com/homecare, for mere information. Formfaktor, Mesh-system, Generelt, Model, Deco X20 (3-pak), Formfaktor, Skrivebord, Dataoverførselshastighed, 1.775 Mbit/s, 5 GHz: 1201 Mbps (802.11ax), 2,4 GHz: 574 Mbps (802.11ax), Administreret, Ja, Deco App, WiFi, WiFi, Ja, IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11ax/n/b/g 2,4 GHz, WiFi Standard, Wi-Fi 6, Porte, LAN, 2 stk. Gigabit-porte, understøtter WAN/LAN auto-sensing, 4G, Ingen, 5G, Nej, Yderligere information, Sikkerhed, WPA-Personal, WPA2-Personal, WPA3-Personal, Garanti, 3 år, Info om emballage, Størrelse på emballage, 380 x 284 x 129 mm, Emballagens vægt, 2.40 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: WiFi forlængere
EAN: 6935364086947
Varenr.: C83838
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Deco X20 AX1800 Whole Home Mesh Wi-Fi 6 System (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6
1.482 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Deco X20 AX1800 mesh Wi‑Fi 6 - 3‑pak
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Deco X20 AX1800 mesh Wi‑Fi 6 - 3‑pak
1.719 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Deco X20 Wi-Fi-system
1.789 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Deco X20 (3-pack) Dual-band (2,4 Ghz / 5 Ghz) Wi-fi 5 (802.11ac) Hvid 2 Intern
1.795 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
TP-Link Deco X20 Wi-Fi-system Desktop Router - GEEKD.dk
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.390 kr1.390 krKøb
2CompuMail DK1.391 kr1.391 krKøb
3Teknikproffset DK1.448 kr1.507 krKøb
4Proshop DK1.482 kr1.482 krKøb
5Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
6Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb
7Ultrashop1.789 kr1.789 krKøb
8Dustin DK1.795 kr1.881,25 krKøb
9Geekd1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.344 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 1.504 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.406 kr.

Den nuværende pris på 1.390 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for TP-Link Deco X20 - Wi-Fi-system (3 routere) - GigE - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Mesh router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.390 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.391 kr56 kr (4%)
28. maj 20261.447 kr57 kr (4%)
26. maj 20261.390 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.391 kr56 kr (4%)
19. maj 20261.447 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.448 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.447 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.448 kr68 kr (5%)
4. maj 20261.380 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret