Gå til hovedindhold

TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

Pris fra 749 krtil 1.049 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 300 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 628 kr 20. mar.

Sammenlign priser på TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link X10-4G 4G+-router med modem AX1500
749 kr
Til butik
TP-link X10-4G 4G+-router med modem AX1500 billede

Produktinformation

TP-Link X10-4G er en 4G+-router med indbygget modem og Wifi 6 (AX1500), der giver dig trådløst internet via Nano-SIM – uden behov for en separat modemløsning. Routeren understøtter Deco Mesh og passer til hjemmenetværk, kontor, internetdeling via 4G og mesh-netværk. De 3 x 1 Gb/s-porte (1 x WAN) gør det muligt at tilslutte kablede enheder som computer eller netværksudstyr direkte til routeren. Wifi 6 til mange enheder på én gang Med Wifi 6 (AX1500) og hastigheder på 300 Mb/s | 1201 Mb/s er routeren udviklet til moderne trådløse netværk med mange samtidige enheder. Det giver kapacitet til forskellige typer online-brug uden at belaste forbindelsen unødigt. Indbygget 4G+-modem og Deco Mesh-support Den indbyggede 4G+-funktion med Nano-SIM gør routeren velegnet til internetdeling via 4G, også hvor fast forbindelse ikke er en mulighed. Med Deco Mesh-support kan den indgå i et mesh-netværk og kombineres med flere Deco-enheder for at dække et større område. Sikkerhed og mulighed for eksterne antenner Sikkerheden håndteres via WPA, WPA2, WPA3 og TP-Link HomeShield, så du har solide værktøjer til at beskytte dit netværk. De 2 x SMB eksterne antenneporte giver mulighed for at tilslutte eksterne antenner til mobilforbindelsen. I pakken: 1 x Deco X10-4G, 1 x netværkskabel, 1 x strømadapter, 2 x SMB til SMA-adaptere.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: 4G Router
Artikel nr.: Deco X10-4G
EAN: 4895252504248
Varenr.: 65525
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Deco X10-4G V1 Wi-Fi-system
808 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Deco X10-4G mesh router - Wi-Fi 6 med 4G+ (1-pack)
849 kr
Til butik
TP-Link Deco X10-4G mesh router - Wi-Fi 6 med 4G+ (1-pack) billede

Produktinformation

Stabilt hjemmenetværk med Wi‑Fi 6 og 4GTP-Link Deco X10-4G er en mesh router designet til at give jævn og pålidelig dækning i hjemmet. Den understøtter Wi‑Fi 6 (802.11ax) og kører dual‑band på 2,4 og 5 GHz for højere hastigheder og bedre kapacitet til flere enheder på én gang. Har du ikke fast bredbånd, kan du sætte et NanoSIM i og få internet via 4G (TD‑LTE & FDD‑LTE). Perfekt til hjem, sommerhus eller mindre kontorer, hvor enkel opsætning og stabil forbindelse er vigtig.Smart styring og sikre forbindelserDeco X10-4G kommer med funktioner som forældrekontrol, band steering og gæstenetværk (2,4 og 5 GHz), så hele familien kan være online trygt og organiseret. WPA3-Personal samt WPA/WPA2-Personal giver moderne kryptering. Routeren understøtter også PPPoE, statisk og dynamisk IP, MIMO, port forwarding, DDNS samt IGMP proxy/snooping til optimeret streaming.Produkttype: Mesh routerFarve: HvidWi‑Fi-standarder: Wi‑Fi 6 (802.11ax), Wi‑Fi 5, Wi‑Fi 4, 802.11a/b/gBånd: Dual‑band 2,4 GHz og 5 GHzHastighed 2,4 GHz: 300 Mbit/sHastighed 5 GHz: 1.201 Mbit/sSikkerhed: WPA3-Personal, WPA2-Personal, WPA-PersonalMobilnet: 4G (TD‑LTE & FDD‑LTE), NanoSIM; 3G: UMTS, HSPA, DC‑HSPA+Porte: 3 × Gigabit Ethernet LAN (RJ‑45), Ethernet WAN, DC‑inAntenner: InternLED-indikatorer og reset-knap: JaFunktioner: MIMO, forældrekontrol, band steering, gæsteadgang (2,4/5 GHz), tagged VLAN, port forwarding, DDNS, IGMP proxy/snooping, DHCP server/klientDriftstemperatur: 0 – 40 °C; Luftfugtighed drift: 10 – 90 %Opbevaring: −40 – 70 °C; Luftfugtighed opbevaring: 5 – 90 %Mål: H × B × D: 16,7 × 10,5 × 10,5 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Routere
Vægt: 1.02g
EAN: 4895252504248
Varenr.: 2140201
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)
863 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Deco X10-4G mesh router - Wi-Fi 6 med 4G+ (1-pack)
869 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Deco X10-4G 4G+ AX1500 Whole Home Mesh WiFi 6 Gateway (1-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6
-1%897 kr
Før 902 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Deco X10 AX1500 4G+ Whole-Home Mesh Wi-Fi 6 System (1-pak)
965 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Deco X10-4G V1 Wi-Fi-system
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK749 kr749 krKøb
2CompuMail DK808 kr808 krKøb
3Boligcenter DK849 kr849 krKøb
4CS MEGASTORE DK863 kr902 krKøb
5Vivas DK869 kr948 krKøb
6Proshop DK897 kr897 krKøb
7Teknikproffset DK965 kr1.024 krKøb
8Ultrashop1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 628 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 843 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 759 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for TP-Link Deco X10-4G, Hvid, Intern, Mesh-router, 190 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026749 kr1 kr (0%)
25. maj 2026748 kr6 kr (1%)
13. maj 2026742 kr6 kr (1%)
12. maj 2026748 kr53 kr (8%)
8. maj 2026695 kr9 kr (1%)
6. maj 2026704 kr2 kr (0%)
3. maj 2026702 kr7 kr (1%)
28. apr. 2026695 kr8 kr (1%)
26. apr. 2026687 kr7 kr (1%)
25. apr. 2026680 kr52 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret