Gå til hovedindhold

TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

Pris fra 3.249 krtil 5.822 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.573 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3249 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Deco BE85 Mesh-router med Wifi 7 BE19000 1-pack
3.249 kr
Til butik
TP-link Deco BE85 Mesh-router med Wifi 7 BE19000 1-pack billede

Produktinformation

Tp-Link Deco BE85 er en tri-band mesh-router med Wifi 7, der fordeler signalet på 6 GHz-, 5 GHz- og 2,4 GHz-båndene, så dine enheder ikke skal konkurrere om pladsen. Det gør den velegnet til hjemmenetværk, smarte hjem, gaming og streaming. Routeren understøtter hastigheder på 11520 Mb/s på 6 GHz, 5760 Mb/s på 5 GHz og 1376 Mb/s på 2,4 GHz – kapacitet nok til tunge downloads og flere samtidige streams. Høj kapacitet til gaming og streaming Med tre bånd får du flere "motorveje" til data, så belastningen fordeles bedre mellem dine enheder. Det er en fordel, når der både skal spilles online, streames video og styres smarte hjem-enheder på samme tid. Funktioner som 320 MHz-kanaler, 4K-QAM, Multi-Link Operation (MLO) og 4x4 MU-MIMO/OFDMA er udviklet til at håndtere mange enheder og høje hastigheder samtidig. For dig betyder det mere effektiv udnyttelse af forbindelsen, når hjemmenetværket er fyldt op. Fleksible porte til hurtige kablede forbindelser På bagsiden finder du 2 x 2,5 Gb/s WAN/LAN-porte og 2 x 10 Gb/s-porte, hvoraf den ene er en kombineret SFP+/RJ45. Det giver mulighed for at tilslutte både almindelige netværksenheder og udstyr, der kræver meget høj kablet hastighed. Derudover er der 1 x USB 3.0-port til fildeling og lagring på netværket – praktisk, hvis du vil have adgang til filer fra flere enheder i hjemmet. Mesh-styring og sikkerhed i én app Deco BE85 understøtter mesh, så du kan bygge videre med flere Deco-enheder, hvis du vil udvide dækningen. Styringen sker via Deco-appen til Android og iOS, hvor du administrerer netværket samlet. Sikkerheden er baseret på WPA, WPA2 og WPA3, og med gæstenetværk på alle tre bånd kan du lade gæster komme på nettet uden at give adgang til dit primære netværk. Klar til stemmestyring og kompakt placering Kompatibilitet med Alexa og Google Assistant gør, at routeren kan indgå i opsætninger med stemmestyring – et naturligt match til smarte hjem med mange tilkoblede enheder. Med dimensioner på 128x128x236 mm er enheden kompakt og nem at placere på en hylde eller et bord. I pakken: Tp-Link Deco BE85, strømadapter, 1 x netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Mesh
Artikel nr.: Deco BE85
EAN: 4897098686942
Varenr.: 65357
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
3.399 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Deco Be85 Wifi 7 Mesh System 1-pack
3.624 kr
Til butik
Tp-link Deco Be85 Wifi 7 Mesh System 1-pack billede

Produktinformation

12-Stream 22 Gbps Tri-Band WiFi Uovertruffent 10 Gbps-netværk Trådløs og kablet kombineret backhaul Multi-Link Operation (MLO) 320 MHz-kanaler Fungerer på 6 GHz-båndet TP-Link HomeShield Universel kompatibilitet

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Mesh
Artikel nr.: Deco BE85(1-pack)
EAN: 4897098686942
Varenr.: 5011348451
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Deco BE85 V1 Wi-Fi-system
4.937 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Deco BE85 Wi-Fi 7 BE19000 Mesh Wi-Fi-system til hele hjemmet (1-pak)
5.822 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK3.249 kr3.249 krKøb
2Proshop DK3.399 kr3.399 krKøb
3Dustin DK3.624 kr3.710,25 krKøb
4CompuMail DK4.937 kr4.937 krKøb
5Teknikproffset DK5.822 kr5.881 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 98 dage. Laveste pris i perioden er 3.249 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 3.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.299 kr.

Den nuværende pris på 3.249 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for TP-Link DECO BE85 BE19000 Tri-Band Whole Home Mesh (1-Pack) - Mesh router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 20263.249 kr150 kr (4%)
3. apr. 20263.399 kr150 kr (5%)
25. feb. 20263.249 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret