Gå til hovedindhold

TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router

TP-LinkBroer og routereEAN: 4897098686805
Pris fra 492 krtil 998 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 506 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 480 kr 16. apr.

Sammenlign priser på TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 492 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router
492 kr
Til butik
TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Routere & Firewalls
Farve: 4
Artikel nr.: Archer AX55 Pro
EAN: 4897098686805
Varenr.: 9429968
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer AX55 Pro V1 Trådløs router
493 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Archer AX55 Pro V1 Trådløs router Desktop
534 kr
Til butik
TP-Link Archer AX55 Pro V1 Trådløs router Desktop billede

Produktinformation

Anslutningsteknik: Trådlös, kabelansluten, Antal antenner: 4, Antenn: Extern, Bredd: 26.11 cm, Datalänkprotokoll: Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax, Dataöverföringshastighet: 2042 Mbps, Djup: 13.45 cm, Elektrisk ström erfordras: 1.5 A, Frekvensband: 2,4 GHz/5GHz, Funktioner: NAT-stöd, VPN-stöd, Stateful Packet Inspection (SPI), överordnad kontroll, stöd för Access Control List (ACL), Quality of Service (QoS), Wi-Fi Protected Setup (WPS), DHCP-server, FTP-server, portbefordran, UPnP Media Server, återställningsknapp, port, Gränssnitt: LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | WAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | USB 3.0: 1 x 9-stifts USB typ A | WAN / LAN: 1 x 1000Base-X - RJ-45, Höjd: 4.1 cm, Krypteringsalgoritm: WPA, WPA2, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPS, WPA3, Linjekodningsformat: OFDMA, Luftfuktighet vid drift: 10 - 90 % (icke-kondenserade), Max temperatur vid drift: 40 °C, Medföljande kablar: 1 x nätverkskabel, Medföljande programvara: Microsoft Internet Explorer 11, Safari 4.0+, Chrome 20.0+, Firefox 12.0+, Min temperatur vid drift: 0 °C, Modell: Skrivbordsmodell, Nätdel: Extern strömadapter, Nätspänning: 12 V, Nätverksprotokoll: Statisk IP-routing, Riktning: Riktnings, Service och support: Begränsad garanti - 3 år, Standarder som följs: IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6, FCC, RoHS, Statusindikatorer: Status, Typ av enhet: Trådlös router - 5-portars switch (inbyggd), Wi-Fi-betyg: AX3000.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Routere
EAN: 4897098686805
Varenr.: D10596
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer AX55 Pro V1 Trådløs router
619 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi-Fi 6 router TP-Link Archer AX3000 med 2,5G-port
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi-Fi 6 router TP-Link Archer AX3000 med 2,5G-port
769 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX55 Pro AX3000 Multi-Gigabit Wi-Fi 6 Router med 2.5G Port - Wireless router Wi-Fi 6
998 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK492 kr531 krKøb
2CompuMail DK493 kr493 krKøb
3Teknikproffset DK534 kr593 krKøb
4Ultrashop619 kr619 krKøb
5Boligcenter DK749 kr749 krKøb
6Vivas DK769 kr848 krKøb
7Proshop DK998 kr1.037 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router i 181 dage. Laveste pris i perioden er 480 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 567 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 493 kr.

Den nuværende pris på 492 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for TP-Link Archer AX55 Pro, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Stationær router/pol router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026492 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026493 kr1 kr (0%)
30. maj 2026492 kr5 kr (1%)
27. maj 2026487 kr4 kr (1%)
26. maj 2026491 kr5 kr (1%)
25. maj 2026486 kr9 kr (2%)
24. maj 2026495 kr6 kr (1%)
22. maj 2026489 kr3 kr (1%)
21. maj 2026492 kr3 kr (1%)
20. maj 2026489 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret