Gå til hovedindhold

SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4

Patriot MemoryEAN: 4711378425383
Pris fra 3.180 krtil 3.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 639 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.063 kr 9. apr.

Sammenlign priser på SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3180 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot Memory VP4300 Lite 4TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
3.180 kr
Til butik
Patriot Memory VP4300 Lite 4TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Memory VP4300 Lite. SDD-kapacitet: 4 TB, SSD-formfaktor: M.2, Læsehastighed: 7400 MB/s, Skrivehastighed: 6000 MB/s, Komponent til: PC/spilkonsol

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VP4300L4TBM28H
EAN: 4711378425383
Varenr.: 1001576393
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper VP4300 Lite SSD - 4TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
3.780 kr
Til butik
Patriot Viper VP4300 Lite SSD - 4TB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, intern, overførselshastighed: 7400 MB/s (læs) / 6000 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort -Compatible with Sony PlayStation 5

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: VP4300L4TBM28H
EAN: 4711378425383
Varenr.: 3202593
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4
-12%3.799 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4 billede

Produktinformation

Kraftig M.2 NVMe SSD til gaming og hurtig lagringPatriot Memory VP4300 Lite leverer høj ydeevne til pc og spillekonsol. Med 4 TB kapacitet får du masser af plads til spil, projekter og medier, mens PCIe 4.0 x4 og NVMe 2.0 sikrer lynhurtig respons i system og spil. Oplæsning op til 7.400 MB/s og skrivning op til 6.000 MB/s gør loadtider korte og filoverførsel effektiv.Designet til moderne systemerFormfaktoren M.2 2280 passer i kompakte builds og stationære pc’er. Disken er angivet til brug i PC/spillekonsol og fungerer i temperaturområdet 0–70 °C. VP4300 Lite er uden hardwarekryptering for maksimal kompatibilitet og enkel opsætning.Kapacitet: 4 TBFormfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Interface: PCI Express 4.0 x4, NVMe 2.0Sekventiel læsehastighed (CDM): 7.400 MB/sSekventiel skrivehastighed (CDM): 6.000 MB/sTBW: 2.000Komponent til: PC/spillekonsolUnderstøttede Windows-versioner: 7, 8, 8.1, 10, 11Driftstemperatur: 0–70 °CMål (H × B × D): 0,38 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 9 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.03g
EAN: 4711378425383
Varenr.: 1950330
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4
-12%3.819 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.180 kr3.180 krKøb
2Proshop DK3.780 kr3.780 krKøb
3Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
4Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4

PriceData har fulgt prisen på SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4 i 145 dage. Laveste pris i perioden er 3.063 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 3.497 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.315 kr.

Den nuværende pris på 3.180 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 53 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for SSD M.2 NVMe 4 TB - Patriot Memory VP4300 Lite PCIe 4.0 x4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.180 kr2 kr (0%)
31. maj 20263.178 kr3 kr (0%)
30. maj 20263.175 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.178 kr189 kr (6%)
25. maj 20263.367 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.362 kr5 kr (0%)
22. maj 20263.367 kr12 kr (0%)
20. maj 20263.355 kr7 kr (0%)
17. maj 20263.362 kr27 kr (1%)
15. maj 20263.335 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret