Gå til hovedindhold

Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort

SamsungHarddiskeEAN: 8806095811659
Pris fra 4.780 krtil 6.874 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.094 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.427 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4780 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP4T0 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
4.780 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP4T0 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZ-VAP4T0CW
EAN: 8806095811659
Varenr.: 1003131471
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort
5.057 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Samsung 9100 PRO 4 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 med køleplade
-4%5.499 kr
Før 5.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD harddisk Samsung 9100 PRO 4 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 med køleplade billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sortSamsung 9100 PRO solid state-drev har en kapacitet på 4 TB og er designet til at forbedre computerens ydeevne med hurtig filadgang og lagring. Den fungerer inden for et temperaturområde på 0 °C til 70 °C og sikrer pålidelig ydeevne under forskellige forhold. PCI Express 5.0 x4 (NVMe)-interfacet kombineret med Samsungs intelligente TurboWrite 2.0-teknologi øger læse- og skrivehastighederne og når interne datahastigheder på op til henholdsvis 14.800 MBps og 13.400 MBps. Den integrerede kølelegeme opretholder optimale driftstemperaturer, hvilket giver mulighed for vedvarende ydelse selv under krævende opgaver. Derudover indeholder drevet funktioner som TRIM-understøttelse og Auto Garbage Collection Algorithm, der sikrer lang levetid og opretholder hastigheden over tid. Med en robust udholdenhedsvurdering på 2.400 TB er Samsung 9100 PRO bygget til at håndtere intensive arbejdsbelastninger og samtidig bevare dataintegriteten. 256-bit AES-hardwarekryptering giver ekstra sikkerhed for følsomme oplysninger, hvilket gør denne SSD til et valg for professionelle og gamere.Høj ydeevneSamsung 9100 PRO leverer hastighed med interne datahastigheder på 14.800 MBps til læsning og 13.400 MBps til skrivning, hvilket sikrer hurtig adgang til store filer og forbedret systemrespons.Robust udholdenhedMed en nominel udholdenhed på 2.400 TB er denne SSD designet til at modstå kraftig brug, hvilket gør den velegnet til krævende applikationer og miljøer.Effektiv termisk styringSamsung 9100 PRO er udstyret med et integreret kølelegeme, der opretholder optimale temperaturer under drift for at forhindre overophedning og opretholde ydeevnen.Avancerede sikkerhedsfunktionerMed 256-bit AES-hardwarekryptering og understøttelse af TCG Opal Encryption 2.0 sik...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.07g
EAN: 8806095811659
Varenr.: 1819244
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Samsung 9100 PRO 4 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 med køleplade
-3%5.519 kr
Før 5.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP4T0 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
5.539 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO SSD - 4TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
6.090 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 9100 Pro 4tb Heatsink Ssd M.2 Pcie 5.0
-7%6.874 kr
Før 7.373,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.780 kr4.780 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.057 kr5.057 krKøb
3Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
4Vivas DK5.519 kr5.588 krKøb
5Ultrashop5.539 kr5.539 krKøb
6Proshop DK6.090 kr6.090 krKøb
7Dustin DK6.874 kr6.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.799 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 5.112 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.832 kr.

Den nuværende pris på 4.780 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Samsung 9100 PRO MZ-VAP4T0 - SSD - krypteret - 4 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.780 kr197 kr (4%)
2. jun. 20264.977 kr86 kr (2%)
30. maj 20265.063 kr86 kr (2%)
29. maj 20264.977 kr24 kr (0%)
28. maj 20265.001 kr87 kr (2%)
27. maj 20265.088 kr24 kr (0%)
26. maj 20265.112 kr332 kr (7%)
25. maj 20264.780 kr283 kr (6%)
23. maj 20265.063 kr2 kr (0%)
22. maj 20265.065 kr87 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret