Gå til hovedindhold

Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort

SamsungHarddiskeEAN: 8806095811628
Pris fra 1.847 krtil 2.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.152 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.690 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1847 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort
1.847 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Farve: 1
Artikel nr.: SBMZ-VAP1T0BW
EAN: 8806095811628
Varenr.: 24196406
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP1T0 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.870 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
1.940 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 14700 MB/s (læs) / 13300 MB/s (skriv), IOPS: 1850000 IOPS (læs) / 2600000 IOPS (skriv), 1GB LPDDR4X RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), hardware kryptering: 256 bit / TCG Opal, Samsung Presto controller, software: Magican software for SSD management, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MZ-VAP1T0BW
EAN: 8806095811628
Varenr.: 3347702
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - Samsung 9100 PRO 1 TB (PCIe 5.0 x4)
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - Samsung 9100 PRO 1 TB (PCIe 5.0 x4)
2.219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP1T0 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.269 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 9100 Pro 1tb Ssd M.2 Pcie 5.0
2.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.847 kr1.847 krKøb
2CompuMail DK1.870 kr1.870 krKøb
3Proshop DK1.940 kr1.940 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
6Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb
7Dustin DK2.999 kr3.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.349 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.888 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.786 kr.

Den nuværende pris på 1.847 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.847 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.848 kr21 kr (1%)
29. maj 20261.869 kr12 kr (1%)
28. maj 20261.881 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.882 kr70 kr (4%)
26. maj 20261.812 kr17 kr (1%)
25. maj 20261.829 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.830 kr8 kr (0%)
23. maj 20261.838 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.839 kr49 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret