Gå til hovedindhold

Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort

SamsungHarddiskeEAN: 8806095811666
Pris fra 3.007 krtil 3.690 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 683 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.661 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3007 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort
3.007 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Interne harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: MZ-VAP2T0CW
EAN: 8806095811666
Varenr.: 24069370
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP2T0 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
3.008 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD NVMe M.2 - Samsung 9100 PRO 2 TB PCIe 5.0 x4 med køleplade
3.299 kr
Til butik
SSD NVMe M.2 - Samsung 9100 PRO 2 TB PCIe 5.0 x4 med køleplade billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sortSamsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 leverer ydeevne med en lagerkapacitet på 2 TB. Ved hjælp af Samsung V-NAND TLC-teknologi og Intelligent TurboWrite 2.0-teknologi sikrer dette interne solid state-drev højhastighedsdataoverførsler med interne datahastigheder på op til 14.700 MBps for læseoperationer og 13.400 MBps for skriveoperationer. M.2 2280-formfaktoren gør det til et kompakt valg til forskellige enheder, hvilket forbedrer systemets samlede reaktionsevne. Drevet er designet til pålidelighed og har en robust integreret kølelegeme og understøtter TRIM sammen med Auto Garbage Collection Algorithms, som hjælper med at opretholde optimal ydeevne over tid. Med overholdelse af NVMe 2.0 og en PCI Express 5.0 x4-grænseflade er denne SSD velegnet til tunge opgaver. Enhedens tolerance over for stød og vibrationer sikrer holdbarhed, mens hardwarekrypteringen giver datasikkerhed for følsomme oplysninger.Høj lagerkapacitetMed 2 TB lagerplads kan denne SSD rumme store filer og programmer, hvilket gør den ideel til gamere, indholdsskabere og professionelle, der har brug for masser af plads.Hurtige dataoverførselshastighederMed interne datahastigheder på 14.700 MBps for læseoperationer og 13.400 MBps for skriveoperationer fremskynder denne SSD filoverførsler og indlæsningstider.Avanceret termisk styringDen integrerede kølelegeme afleder effektivt varmen, hvilket sikrer stabil ydelse under intensive opgaver og forlænger drevets levetid.Forbedret datasikkerhedDenne SSD er udstyret med 256-bit AES-hardwarekryptering, der giver sikkerhed for følsomme filer og overholder TCG Opal Encryption 2.0.Holdbart designDenne SSD er bygget til at modstå stød på op til 1500 g og har en pålidelighedsvurdering på 1,5 millioner timer MTBF...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.08g
EAN: 8806095811666
Varenr.: 1819228
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 9100 Pro 2tb Heatsink Ssd M.2 Pcie 5.0
-5%3.311 kr
Før 3.498,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD NVMe M.2 - Samsung 9100 PRO 2 TB PCIe 5.0 x4 med køleplade
3.319 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP2T0 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
3.379 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO SSD - 2TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
3.690 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.007 kr3.007 krKøb
2CompuMail DK3.008 kr3.008 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Dustin DK3.311 kr3.397,25 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
6Ultrashop3.379 kr3.379 krKøb
7Proshop DK3.690 kr3.690 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.149 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 3.061 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.872 kr.

Den nuværende pris på 3.007 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Samsung 9100 PRO MZ-VAP2T0 - SSD - krypteret - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.007 kr18 kr (1%)
2. jun. 20263.025 kr92 kr (3%)
31. maj 20262.933 kr92 kr (3%)
30. maj 20263.025 kr11 kr (0%)
29. maj 20263.014 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.013 kr26 kr (1%)
26. maj 20263.039 kr171 kr (6%)
25. maj 20262.868 kr146 kr (5%)
24. maj 20263.014 kr11 kr (0%)
23. maj 20263.025 kr13 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret