Gå til hovedindhold

Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

SamsungHarddiskeEAN: 8806095811642
Pris fra 11.883 krtil 29.374 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 17.491 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.308 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11883 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP8T0 8TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
11.883 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP8T0 8TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO MZ-VAP8T0 - SSD - krypteret - 8 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZ-VAP8T0CW
EAN: 8806095811642
Varenr.: 1003181073
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP8T0 8TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
12.689 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP8T0 8TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP8T0 8TB M2 PCI Express 50 x4 NVMe Opgrader din computer med den imponerende Samsung 9100 PRO SSD, der tilbyder en enorm lagerkapacitet på 8TB. Denne NVMe M.2 SSD leverer lynhurtige hastigheder takket være PCI Express 50 x4 græ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: USB)
EAN: 8806095811642
Varenr.: 111815
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD Samsung 9100 PRO 8 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 med køleplade
-11%12.699 kr
Før 14.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD Samsung 9100 PRO 8 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 med køleplade billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO MZ-VAP8T0 - SSD - krypteret - 8 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - integreret kølelegeme - sortSamsung 9100 PRO MZ-VAP8T0 solid state-drev har en kapacitet på 8 TB, hvilket sikrer plads til vigtige filer og programmer. Med en intern datahastighed på 14800 MBps og en skrivehastighed på 13400 MBps leverer dette SSD-drev ydeevne til krævende opgaver. Det er designet med Samsung V-NAND TLC-teknologi og Intelligent TurboWrite 2.0-teknologi, hvilket forbedrer datastyring og lagringseffektivitet, samtidig med at ydeevnen opretholdes under forskellige forhold. Drevet er robust bygget og har en integreret køleplade til effektiv varmestyring samt funktioner som TRIM-understøttelse og en algoritme til automatisk affaldsindsamling, der forbedrer levetiden og hastigheden. M.2 2280-formfaktoren gør det velegnet til en række enheder, herunder kompatibilitet med PlayStation, samtidig med at det har et holdbart design, der kan modstå ekstreme temperaturer og forhold. Oplev øget lagringspålidelighed og ydeevne med Samsung 9100 PRO SSD.GenereltBredde: 25 mmDybde: 80.15 mmEgenskaber: TRIM supportAuto Garbage Collection AlgorithmDevice Sleep supportSamsung V-NAND TLC Technologyintegreret kølelegemeIntelligent TurboWrite 2.0 TechnologyPlayStation-kompatibelNVMe 2.0S.M.A.R.T.Enhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCI Express 5.0 x4 (NVMe)Hardware kryptering: JaHøjde: 11.25 mmIntegreret kølelegeme: JaKapacitet: 8 TBKrypterings algoritme: 256-bit AESModel: M.2 2280<...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.07g
EAN: 8806095811642
Varenr.: 1958254
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD Samsung 9100 PRO 8 TB M.2 NVMe PCIe 5.0 med køleplade
-11%12.719 kr
Før 14.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
13.190 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 9100 Pro 8tb Heatsink Ssd M.2 Pcie 5.0
29.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.883 kr11.883 krKøb
2Ultrashop12.689 kr12.689 krKøb
3Boligcenter DK12.699 kr12.699 krKøb
4Vivas DK12.719 kr12.788 krKøb
5Proshop DK13.190 kr13.190 krKøb
6Dustin DK29.374 kr29.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 7.383 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 13.190 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.344 kr.

Den nuværende pris på 11.883 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Samsung 9100 PRO SSD - 8TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202611.883 kr118 kr (1%)
26. maj 202612.001 kr118 kr (1%)
25. maj 202611.883 kr919 kr (8%)
23. maj 202610.964 kr446 kr (4%)
22. maj 202611.410 kr64 kr (1%)
19. maj 202611.474 kr1.716 kr (13%)
16. maj 202613.190 kr1.716 kr (15%)
8. maj 202611.474 kr102 kr (1%)
7. maj 202611.372 kr1.428 kr (14%)
13. apr. 20269.944 kr1.935 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret