Gå til hovedindhold

Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

SamsungHarddiskeEAN: 8806095811673
Pris fra 2.050 krtil 2.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 699 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.700 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2050 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP1T0 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.050 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP1T0 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO MZ-VAP1T0 - SSD - krypteret - 1 TB - med køleplade - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - TCG Opal Encryption 2.0 - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZ-VAP1T0CW
EAN: 8806095811673
Varenr.: 1003131469
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
2.127 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 14700 MB/s (læs) / 13300 MB/s (skriv), IOPS: 1850000 IOPS (læs) / 2600000 IOPS (skriv), 1GB LPDDR4X RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), med køleplade (tjek kompatibilitet før køb), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), hardware kryptering: 256 bit / TCG Opal, Samsung Presto controller, software: Magican software for SSD management, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MZ-VAP1T0CW
EAN: 8806095811673
Varenr.: 3347706
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP1T0 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.539 kr
Til butik
Samsung 9100 PRO SSD MZ-VAP1T0 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung 9100 PRO Solid State-Drev - MZ-VAP1T0 1TB Oplev hastighed som aldrig før med Samsung 9100 PRO Solid State-drevet, MZ-VAP1T0 med 1TB kapacitet. Dette M.2 PCI Express 50 x4 NVMe-drev leverer imponerende ydeevne, ideelt til både professionelle og ent...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: USB)
EAN: 8806095811673
Varenr.: 89618
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 9100 Pro 1tb Heatsink Ssd M.2 Pcie 5.0
2.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.050 kr2.050 krKøb
2Proshop DK2.127 kr2.127 krKøb
3Ultrashop2.539 kr2.539 krKøb
4Dustin DK2.749 kr2.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 i 144 dage. Laveste pris i perioden er 1.558 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 2.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.883 kr.

Den nuværende pris på 2.050 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Samsung 9100 PRO SSD - 1TB - Med køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.050 kr50 kr (2%)
1. jun. 20262.100 kr50 kr (2%)
31. maj 20262.050 kr50 kr (2%)
27. maj 20262.100 kr79 kr (4%)
26. maj 20262.021 kr79 kr (4%)
24. maj 20262.100 kr54 kr (3%)
22. maj 20262.046 kr54 kr (3%)
19. maj 20262.100 kr24 kr (1%)
18. maj 20262.124 kr37 kr (2%)
17. maj 20262.087 kr37 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret