Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 0814914026809
Pris fra 354 krtil 529 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 175 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 354 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P210 256GB 2.5" SATA-600
354 kr
Til butik
Patriot SSD P210 256GB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P210S256G25
EAN: 0814914026809
Varenr.: 996058312
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s
384 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P210 SSD - 256GB - SATA-600 - 2.5"
418 kr
Til butik
Patriot P210 SSD - 256GB - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 256 GB, intern, overførselshastighed: 500 MB/s (læs) / 400 MB/s (skriv), IOPS: 50000 IOPS (læs) / 30000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, Silicon Motion SM2259XT controller, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P210S256G25
EAN: 0814914026809
Varenr.: 2865729
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P210 256GB 2.5 SATA-600
459 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" SATA III - Patriot P210 256 GB
509 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" SATA III - Patriot P210 256 GB
529 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK354 kr354 krKøb
2CS MEGASTORE DK384 kr423 krKøb
3Proshop DK418 kr457 krKøb
4Ultrashop459 kr459 krKøb
5Boligcenter DK509 kr509 krKøb
6Vivas DK529 kr608 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

PriceData har fulgt prisen på Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s i 144 dage. Laveste pris i perioden er 258 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 425 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 381 kr.

Den nuværende pris på 354 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot P210 - SSD - 256 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026354 kr8 kr (2%)
23. maj 2026362 kr22 kr (6%)
22. maj 2026384 kr3 kr (1%)
21. maj 2026387 kr4 kr (1%)
20. maj 2026383 kr5 kr (1%)
19. maj 2026378 kr4 kr (1%)
18. maj 2026382 kr4 kr (1%)
17. maj 2026386 kr4 kr (1%)
16. maj 2026390 kr5 kr (1%)
15. maj 2026395 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret