Gå til hovedindhold

Otter Products OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro

Pris fra 80 krtil 183 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 103 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 68 kr 6. maj

Sammenlign priser på OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 80 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro
80 kr
Til butik
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro billede

Produktinformation

OtterBox Symmetry Series - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk elastomer (TPE), polykarbonatlag - klar - for Apple iPhone 16 Pro

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 77-96393
EAN: 0840304772148
Varenr.: 1002485939
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Otterbox Symmetry Magsafe til iPhone 16 Pro - Klar
179 kr
Til butik
Otterbox Symmetry Magsafe til iPhone 16 Pro - Klar billede

Produktinformation

Få ekstra tryghed i hverdagen med et militærklassificeret mobilcover til din iPhone 16 Pro. Otterbox Symmetry MagSafe er udviklet til dig, der vil beskytte telefonen mod uheld, uden at gå på kompromis med brugen af trådløs opladning og MagSafe. Coveret er lavet af polykarbonat og gummi, der hjælper med at absorbere stød og fald. Beskyttelsesniveauet er DROP+ certificeret, hvilket betyder, at coveret tåler 3 gange så mange fald som militær standard (MIL-STD-810G 516.6). Klar til MagSafe og trådløs opladning Med understøttelse af MagSafe er coveret velegnet, hvis du bruger MagSafe-tilbehør i hverdagen. Du kan sætte kompatible holdere og opladere direkte på bagsiden af coveret. Coveret er desuden kompatibelt med trådløs opladning, så du kan lade din iPhone 16 Pro op uden at tage coveret af. Gennemtænkt beskyttelse til iPhone 16 Pro Coveret passer til iPhone 16 Pro med præcise åbninger til kamera, porte og knapper, så du fortsat kan bruge alle funktioner som normalt. Forhøjede kanter omkring skærm og kamera hjælper med at beskytte mod ridser, når telefonen ligger med skærmen eller kameraet nedad.

Produktspecifikationer

Mærke: Otterbox
Kategori: Cover til iPhone 16 Pro
Artikel nr.: 77-96393
EAN: 0840304772148
Varenr.: 24463
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OtterBox Symmetry Clear MagSafe Apple iPhone 16 Pro - clear
183 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK80 kr80 krKøb
2Av-Cables DK179 kr179 krKøb
3Proshop DK183 kr222 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro

PriceData har fulgt prisen på OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro i 172 dage. Laveste pris i perioden er 68 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 177 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 116 kr.

Den nuværende pris på 80 kr er 31% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 18% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 16 Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202680 kr2 kr (3%)
28. maj 202678 kr2 kr (3%)
26. maj 202680 kr83 kr (51%)
25. maj 2026163 kr94 kr (136%)
17. maj 202669 kr1 kr (1%)
6. maj 202668 kr28 kr (29%)
3. maj 202696 kr3 kr (3%)
1. maj 202699 kr3 kr (3%)
29. apr. 202696 kr3 kr (3%)
21. apr. 202699 kr3 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret