Gå til hovedindhold

Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA

Pris fra 191 krtil 379 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 188 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 191 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Noctua NF-A20 PWM 200mm Blæser
191 kr
Til butik
Noctua NF-A20 PWM 200mm Blæser billede

Produktinformation

Noctua NF-A20 PWM 200mm Blæser - 200 x 200 x 30 mm, 800RPM, ~146.9 m³/h, ~18.1 dBA, 4-Pin PWM - Blæsere/kølere/vandkøling Blæsere

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: vandkøling
Artikel nr.: NF-A20 PWM
EAN: 9010018100013
Varenr.: 980763
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA
250 kr
Til butik
Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 200mm x 200mm x 30mm (HxBxD), støjniveau: 10.7 - 18.1 dBA, Air flow: 59.3 - 86.4 CFM, blæser RPM: 350 - 800 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort og 4 pins Molex tilslutning, brun

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-A20 PWM
EAN: 9010018100013
Varenr.: 2595716
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetblæser 200 mm Noctua NF-A20 PWM - beige/brun
359 kr
Til butik
Kabinetblæser 200 mm Noctua NF-A20 PWM - beige/brun billede

Produktinformation

Fordele ved kabinetblæser 200 mmNoctua NF-A20 PWM er en stor 20 cm blæser til computer kabinet, der leverer effektiv luftgennemstrømning med lavt lydniveau. Med PWM-styring kan hastigheden finjusteres efter behov, så du får stille drift ved let belastning og ekstra køling, når det gælder.Stabil og støjsvag ydeevneDen anvender SSO-leje (Self-Stabilising Oil-pressure Bearing) for jævn og holdbar drift. En medfølgende LNA-adapter hjælper med at sænke både hastighed og støj yderligere, så systemet forbliver behageligt stille.Type: Blæser til computer kabinetBlæserdiameter: 20 cmStik: 4-pin PWMOmdrejningstal: 350–800 RPM (550 RPM med LNA)Lydniveau: 18,1 dB (10,7 dB med LNA)Luftgennemstrømning: 146,9 m³/t (100,8 m³/t med LNA)Statisk tryk: 0,51–1,08 mmH2OSpænding: 12 VMaks. strøm: 0,08 AEffektforbrug: 0,96 WLejetype: Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)Antal blæsere: 1Antal blade: 9MTTF: 150.000 tMonteringshul-mønster (B × D): 17 × 17 cmMål (H × B × D): 20 × 20 × 3 cmFarve: Beige/brun...

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.73g
EAN: 9010018100013
Varenr.: 1950328
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetblæser 200 mm Noctua NF-A20 PWM - beige/brun
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK191 kr191 krKøb
2Proshop DK250 kr289 krKøb
3Boligcenter DK359 kr359 krKøb
4Vivas DK379 kr458 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA i 179 dage. Laveste pris i perioden er 191 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 251 kr.

Den nuværende pris på 191 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Noctua NF-A20 PWM - Kabinet køler - 200mm - Brun - 18 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026191 kr68 kr (26%)
20. apr. 2026259 kr9 kr (4%)
20. mar. 2026250 kr3 kr (1%)
19. mar. 2026253 kr3 kr (1%)
14. mar. 2026250 kr9 kr (3%)
30. dec. 2025259 kr6 kr (2%)
28. dec. 2025253 kr6 kr (2%)
27. dec. 2025259 kr6 kr (2%)
23. dec. 2025253 kr2 kr (1%)
21. dec. 2025255 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret