Gå til hovedindhold

Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA

Pris fra 200 krtil 329 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 129 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 200 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA
200 kr
Til butik
Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 140mm x 150mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: 13.8 - 19.2 dBA, Air flow: max 82.5 CFM, blæser RPM: 300 - 1500 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort og 4 pins Molex tilslutning, brun

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-A15 PWM
EAN: 4716123314806
Varenr.: 2420696
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NF-A15 PWM Fan 1-pack 140 mm
219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-a15 Pwm Silent 140mm Ventilator
269 kr
Til butik
Noctua Nf-a15 Pwm Silent 140mm Ventilator billede

Produktinformation

Støjsvag 140 mm blæser, 1 200 rpm og 19,2 dB for lavt støjniveau 115,5 m3/h luftgennemstrømning og et tryk på 1,51 mm H2O for pålidelig køling SSO2-leje og 150 000 h MTBF sikrer jævn, lang levetid 4-pin PWM, modulært kabel, Low-Noise Adaptor og 6 års garanti AAO rund ramme, 120 mm monteringshuller og 150 mm bredde til montering på kølere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-A15 PWM
EAN: 4716123314806
Varenr.: 5011025583
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetsblæser Noctua NF-A15 PWM 140 mm
309 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetsblæser Noctua NF-A15 PWM 140 mm
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK200 kr239 krKøb
2CompuMail DK219 kr219 krKøb
3Dustin DK269 kr355,25 krKøb
4Boligcenter DK309 kr309 krKøb
5Vivas DK329 kr408 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA i 184 dage. Laveste pris i perioden er 200 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 204 kr.

Den nuværende pris på 200 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Noctua NF-A15 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 2026200 kr9 kr (4%)
1. maj 2026209 kr6 kr (3%)
18. apr. 2026203 kr3 kr (2%)
16. apr. 2026200 kr9 kr (4%)
10. feb. 2026209 kr5 kr (2%)
2. feb. 2026204 kr1 kr (0%)
30. jan. 2026203 kr1 kr (0%)
28. jan. 2026204 kr1 kr (0%)
27. jan. 2026203 kr1 kr (0%)
26. jan. 2026204 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret