Gå til hovedindhold

Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA

Pris fra 189 krtil 319 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 130 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 152 kr 4. maj

Sammenlign priser på Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA
189 kr
Til butik
Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 140mm x 140mm x 25mm (HxBxD), støjniveau: 19.2 - 24.6 dBA, Air flow: 68 - 82.5 CFM, blæser RPM: 300 - 1500 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort og 4 pins Molex tilslutning, brun

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-A14 PWM
EAN: 4716123314981
Varenr.: 2433231
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-a14 Pwm 140mm Ventilator Brun
199 kr
Til butik
Noctua Nf-a14 Pwm 140mm Ventilator Brun billede

Produktinformation

Balanceret luftstrøm på 140,2 m3/h køler kabinetter effektivt, bruger lidt strøm PWM-styring fra 300 til 1500 r/min tilpasser kølingen til systembelastningen Lavt støjniveau mellem 19,2 og 24,6 dB holder arbejdspladser stille og fokuserede Lang MTBF på 150 000 h mindsker behovet for vedligeholdelse, sikrer driftssikkerhed Kompakt ramme på 140 x 140 x 25 mm passer standardkabinetter, puder dæmper vibrationer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-A14 PWM
EAN: 4716123314981
Varenr.: 5010809694
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NF-A14 PWM Fan 1-pack 140 mm
223 kr
Til butik
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Noctua NF-A14 PWM Indsats med blæser
299 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetteventilator 140 mm Noctua NF-A14 PWM - brun
299 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NF-A14 PWM Fan 1-pack 140 mm
319 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetteventilator 140 mm Noctua NF-A14 PWM - brun
319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK189 kr228 krKøb
2Dustin DK199 kr285,25 krKøb
3CompuMail DK223 kr223 krKøb
4COMTEK299 kr299 krKøb
5Boligcenter DK299 kr299 krKøb
6Ultrashop319 kr319 krKøb
7Vivas DK319 kr398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA

PriceData har fulgt prisen på Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 152 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 190 kr.

Den nuværende pris på 189 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 24% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Noctua NF-A14 PWM - Kabinet køler - 140mm - Brun - 19 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026189 kr3 kr (2%)
22. maj 2026186 kr34 kr (22%)
4. maj 2026152 kr46 kr (23%)
25. apr. 2026198 kr1 kr (1%)
16. apr. 2026199 kr8 kr (4%)
12. mar. 2026191 kr8 kr (4%)
11. mar. 2026199 kr8 kr (4%)
5. mar. 2026191 kr1 kr (1%)
24. feb. 2026190 kr1 kr (1%)
5. feb. 2026191 kr8 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret