Gå til hovedindhold

ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk

ASUSComputer – systemkølingsdeleEAN: 4711387367629
Pris fra 1.645 krtil 2.629 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 984 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.599 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1645 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ProArt LC 420 CPU Køler
1.645 kr
Til butik
ASUS ProArt LC 420 CPU Køler billede

Produktinformation

ASUS ProArt LC 420 CPU Køler - 420mm, LGA 1851/1700/1200/115x, AM4/AM5, 800 - 2000 RPM, 31.5 dB(A) - Blæsere/kølere/vandkøling CPU - Vandkøling

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: vandkøling
Artikel nr.: 90RC00N0-M0UAY0
EAN: 4711387367629
Varenr.: 1303229
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ProArt LC 420 - CPU Vandkøling - Max 32 dBA
1.990 kr
Til butik
ASUS ProArt LC 420 - CPU Vandkøling - Max 32 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: max 31.5 dBA, køler RPM: 800 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 107, statisk lufttryk: max 4.18 mmH₂O, PWM styret, 456mm radiator med 3 x 120mm kølere, 4-pins PWM tilslutning, inkl kølepasta, sort-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: 90RC00N0-M0UAY0
EAN: 4711387367629
Varenr.: 3237395
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt LC 420 Vandkøler 1-pack Sort 140 mm
2.073 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart Lc 420 Aio Væskekøler Sort
-0%2.186 kr
Før 2.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ProArt LC 420 Vandkøler 1-pack Sort 140 mm
2.439 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ProArt LC 420 flydende kølesystem
2.544 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk
2.629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.645 kr1.645 krKøb
2Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
3CompuMail DK2.073 kr2.073 krKøb
4Dustin DK2.186 kr2.272,25 krKøb
5Ultrashop2.439 kr2.439 krKøb
6Teknikproffset DK2.544 kr2.603 krKøb
7Geekd2.629 kr2.629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 2.027 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.847 kr.

Den nuværende pris på 1.645 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for ASUS ProArt LC 420 AiO Liquid Cooler with 3x140mm Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 Radiator Fans Vandkøling - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.645 kr260 kr (14%)
17. apr. 20261.905 kr76 kr (4%)
13. apr. 20261.829 kr230 kr (14%)
11. apr. 20261.599 kr269 kr (14%)
5. apr. 20261.868 kr37 kr (2%)
10. mar. 20261.905 kr406 kr (27%)
24. feb. 20261.499 kr406 kr (21%)
19. feb. 20261.905 kr122 kr (6%)
18. feb. 20262.027 kr122 kr (6%)
6. feb. 20261.905 kr122 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret