Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort

AsusEAN: 4711636264181
Pris fra 622 krtil 749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 127 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 620 kr 25. apr.

Sammenlign priser på ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 622 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ProArt PF120 - Kabinet køler - 120mm - Sort
622 kr
Til butik
ASUS ProArt PF120 - Kabinet køler - 120mm - Sort billede

Produktinformation

Indsats med blæser, 120 mm, sort (pakke med 3)

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: 90DA00M0-B09020
EAN: 4711636264181
Varenr.: 3454784
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PF120 Fan 3-pack Sort 120 mm
628 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort
-1%729 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort billede

Produktinformation

Effektiv kabinetkøling til kreative pc‑arbejdsstationerASUS ProArt PF120 er et sæt på tre 120 mm PWM‑ventilatorer, der giver stabil luftgennemstrømning i dit computer kabinet. Med justerbare omdrejninger fra 1.400 til 3.000 RPM kan du afstemme kølingen efter belastning - fra stille drift til kraftig luftbevægelse. Den sorte ProArt‑stil passer diskret i professionelle builds.Ydelse og kontrol til entusiasterPF120 leverer op til 104,8 cfm luftflow og et statisk tryk på op til 7,3 mmH2O, hvilket gør sættet velegnet til både generel kabinetkøling og tættere områder som køleribber. Fluid Dynamic Bearing (FDB) sikrer jævn gang. Med PWM‑styring får du præcis kontrol over lydniveau og performance, så systemet kan holde sig køligt, når det gælder.Type: Ventilator til computerkabinetStørrelse pr. blæser: 120 × 120 × 28 mmAntal i pakken: 3 stk.Farve: SortBlæserdiameter: 12 cmHastighed: 1.400–3.000 RPMMaks. luftgennemstrømning: 104,8 cfmMin. luftgennemstrømning: 47,4 cfmMaks. statisk tryk: 7,3 mmH2OMin. statisk tryk: 1,5 mmH2OStøjniveau (høj hastighed): 39 dBLejetype: Fluid Dynamic Bearing (FDB)Placering: ComputerkabinetVægt (pakke): 657 gPWM‑understøttelse: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.9g
EAN: 4711636264181
Varenr.: 2097708
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort
-1%749 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK622 kr661 krKøb
2CompuMail DK628 kr628 krKøb
3Boligcenter DK729 kr729 krKøb
4Vivas DK749 kr828 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort i 79 dage. Laveste pris i perioden er 620 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 668 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 631 kr.

Den nuværende pris på 622 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for ASUS ProArt PF120 PWM kabinetventilator 120 mm - 3-pack, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026622 kr8 kr (1%)
27. maj 2026630 kr2 kr (0%)
25. maj 2026632 kr2 kr (0%)
22. maj 2026630 kr1 kr (0%)
17. maj 2026629 kr1 kr (0%)
16. maj 2026628 kr3 kr (0%)
15. maj 2026625 kr1 kr (0%)
14. maj 2026624 kr1 kr (0%)
13. maj 2026623 kr1 kr (0%)
12. maj 2026622 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret